فا
Items filtered by date: پنج شنبه, 27 مهر 1396 - آلیک آنلاین

کارن خانلری، نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: خلیج ع‌.ر‌.ب‌.ی. خواندن خلیج همیشه فارس توسط ترامپ یک روش و مؤلفه جدید در سیاست خارجه آمریکا است که می‌توان از آن به عنوان تاکتیک تبلیغاتی نام برد.

Published in سیاسی

بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن از دستورالعمل صادرشده از سوی وزارت خارجه انگلستان به مقامات رسمی آن کشور در خصوص بکارگیری نام صحیح "خلیج فارس" خبر داد.

Published in سیاسی

زادیک خانزادیان، دانشمند و کارتوگراف معروف ارمنی بود که در سال 1919 نقشه ارمنستان متحد را به کنفرانس صلح پاریس ارائه کرد. این نقشه هم اکنون در کتابخانه ملی فرانسه نگهداری می شود.

Published in سیاسی

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه در گفت‌وگوی تلفنی، آخرین وضعیت روابط و همکاری‌های دفاعی دو کشور، تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و مبارزه با تروریسم را مورد تبادل نظر قرار دادند.

Published in سیاسی

سرگئی ریابکوف و عباس عراقچی معاونان وزارت خارجه روسیه و ایران در مذاکرات مسکو تاکید کردند که «رفتارها و مواضع ضدبرجامی هیات حاکمه مریکا غیرمسئولانه و تنش زا است».

Published in سیاسی

دبیرکل سازمان ملل متحد روز گذشته پایبندی ایران به مفاد برجام را که سال ۲۰۱۵ میلادی بین تهران و اعضای دائم شورای امنیت و نیز آلمان امضا گردید تایید کرد.

Published in سیاسی

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که زنان با 79 درصد، حمایت بیشتری از این توافق نسبت به مردان با 71 درصد دارند.

Published in سیاسی

هفته سوم رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته با انجام 8 دیدار درشهرهای مختلف اروپا پی گیری شد و تیم های صاحب نام منچستریونایتد، پاری سن ژرمن، بارسلونا و یوونتوس برابر رقبای خود به برتری رسیدند.

Published in ورزشی

آرمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، با اشاره به معرفی شهر گوریس ارمنستان به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای مشترک‌المنافع در سال ۲۰۱۸ گفت: «از کشورهایمشترک‌المنافع گروه‌های زیادی برای اجرای برنامه به ارمنستان خواهند آمد، از ایران نیز دعوت می‌کنیم که به‌عنوان مهمان افتخاری در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کند. همچنین می‌توان نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی ایرانی برای نمایش و فروش در این برنامه‌های فرهنگی ترتیب داد. این فرصت خوبی است تا هزاران نفری که از کشورهای مشترک‌المنافع برای شرکت در این رویداد فرهنگی به گوریس می‌ایند با صنایع‌دستی ایرانی آشنا شوند».

Published in فرهنگ و هنر
صفحه1 از2
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։