فا
Items filtered by date: دوشنبه, 15 آبان 1396 - آلیک آنلاین

جلسه سخنرانی با موضوع «همه پرسی استقلال کردستان عراق و تأثیر آن بر کشورهای همسایه» روز دوشنبه یکم آبان ماه 1396، در سالن اجتماعات موسسه ترجمه و تحقیق هور برگزار گردید. در این جلسه صادق ملکی دیپلمات پیشین وزارت امور خارجه، کارشناس و تحلیل گر ارشد سیاسی به سخنرانی پرداخت.

Published in سیاسی

واهه هاکوبیان، استاندار استان سیونیک ارمنستان روز گذشته در دیدار با محسن خادم عرب باغی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس اظهار داشت: از تمام پیشنهادهایی که باعث افزایش همکاری بین دوکشور دوست و همسایه ایران و ارمنستان شود، استقبال می کنیم.

Published in اقتصادی

 مردم ارمنستان به شماری از کتاب‌ها اقبال بیشتری نشان دادند وآنها را در سبد خرید خود گذاشتند. ۱۰ کتابی که در فهرست پرفروش‌های ارمنستان قرار گرفتند بیشتر آثار ترجمه شده و از ادبیات کلاسیک و مدرن هستند.

Published in فرهنگ و هنر

معاون وزیر امور خارجه ارمنستان گفت: برای ایران راه‌های متفاوتی وجود دارد که به اروپا برسد. یکی از راههای جمهوری آذربایجان و ترکیه است، اما مسیر ارمنستان کوتاهتر از جمهوری آذربایجان است. حتی انتقال زمینی به دریای سیاه و اروپاه از طریق ارمنستان نسبت به جمهوری آذربایجان ارزان‌تر است. راه آهن ارمنستان تا باتومی (گرجستان) امتداد دارد. بلغارستان و یونان در این کار ذینفع است و این را اعلام کرده اند. از سوی دیگر داشتن خطوط مختلف ارتباطی برای یک کشور یک امتیاز است و رقابت ایجاد می‌کند.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان یک روز پس از استعفای سعد الحریری از سمت نخست وزیری لبنان تاکید کرد که این استعفا به تصمیم خود او نبود بلکه این سعودی ها بودند که این تصمیم را گرفتند و وی را مجبور کردند.

Published in سیاسی

محسن خادم عرب باغی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به دیدار هفته گذشته خود با استاندار سیونیک ارمنستان از تفاهم صورت گرفته برای ایجاد دفتر مشترک همکاری در ارس و مغری خبرداد.

Published in اقتصادی

مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی گفت:با ورود گاز شیرین خط لوله ششم شبکه سراسری به پالایشگاه فازهای 22، 23 و 24 پارس جنوبی و در سرویس قرار گرفتن واحد 122، مشعل فاز 22 این طرح روشن شد.

Published in اقتصادی

فردی روز گذشته به روی جمعیت حاضر در کلیسایی در یک منطقه جنوبی ایالت تگزاس آمریکا آتش گشود که در جریان این حادثه 26 نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. برخی قربانیان این حادثه، کودک هستند. برخی منابع شمار زخمی ها را بیش از 20 تن اعلام کرده اند.

Published in سیاسی

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در احکام جداگانه‌ای امیر سرتیپ محمدحسین دادرس را به جانشینی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری را به معاونت هماهنگ ‌کننده ارتش و امیر دریادار حسین خانزادی را به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

Published in سیاسی
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։