فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 09:45

سیبوه سركیسیان: زمین عطیه‌ای الهی برای انسان است

خلیفه ارامنه تهران گفت: بر ماست كه از زمین محافظت كنیم؛ زیرا عطیه‌ای الهی برای انسان است.

«آلیک» - اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی خود در یازدهمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس روسیه گفت: صحبت كردن درباره محیط زیست و طبیعت و پدیده‌های طبیعی به عنوان موضوعی مرتبط با انسان و انسانیت، موضوعاتی هستند كه علاقمندیم تا به آنها برسیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وی ادامه داد: مسیحیت معتقد است كه در تمام سنت‌ها، بازگشت به طبیعت و محیط زیست وجود دارد. این عقیده را از ابتدای خلقت دنبال می‌كند و برای تمام ارجاعات و مستنداتی كه در انحیل موجود است، ادله‌ای وجود دارد. همچنین مسیحیت عقیده دارد؛ خداوند جهان را آفرید و انسان‌ را موظف كرد و طبیعت را برای انسان خلق كرد تا از آن بهره‌مند شود.

اسقف اعظم سیبوه سركیسیان تأكید كرد: بر ماست كه از زمین محافظت كنیم؛ زیرا عطیه‌ای الهی برای انسان است.

خلیفه ارامنه تهران در بخش دیگری از سخنانش بیان كرد: همه ما پیروان ادیان و مذاهب مختلف در سراسر جهان بر این باور هستیم كه همگرایی و طبیعت را درك كنیم؛ چرا كه طبیعت یكی از مخلوقات خداوند است و باید این بار را بر شانه‌های خود احساس كنیم و این مسئولیتی است از جانب خداوند به ما سپرده شده است.

وی افزود: مذهب اثری بسیار مهم بر طبیعت و محیط زیست دارد و ما را بر باورهای مذهبی دعوت می‌كند و ما نیز باید پیرو تمام اعتقادات خودمان و دیگران در این خصوص باشیم.

اسقف اعظم سركیسیان در پایان تأكید كرد: رهبران ما در كلیسای اچمیادزین ارمنستان، درباره حفظ محیط زیست بسیار نگران هستند.

بنابر اعلام این خبر، در این دور از گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت که به مدت سه روز برگزار می‌شود، اندیشمندان دو طرف مباحث و مقالات متعددی را با عناوینی نظیر اخلاق محیط زیستی از دیدگاه اسلام و مسیحیت، امنیت اجتماعی ناهمكیشان و دین و محیط زیست به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

هیأت كلیسای ارتدوكس روسیه در جریان سفر خود به جمهوری اسلامی ایران از شهر مقدس قم بازدید و با برخی شخصیت‌های دینی و دانشگاهی دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։