فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 09:06

رئیس هیات نمایندگان کلیسای ارامنه شیراز: نباید تمام مشکلات را به گردن نظام و دولت بیندازیم

رئیس هیات نمایندگان کلیسای ارامنه شیراز گفت: ما نباید تمام مشکلات را به گردن نظام و دولت بیندازیم و چشممان را بر کوتاهی های خود ببندیم چرا که بسیاری از این مشکلات به دلیل عدم مشارکت کامل ما در عرصه های تصمیم گیری به وجود آمده است.

«آلیک» - رئیس هیات نمایندگان کلیسای ارامنه شیراز گفت: ما نباید تمام مشکلات را به گردن نظام و دولت بیندازیم و چشممان را بر کوتاهی های خود ببندیم چرا که بسیاری از این مشکلات به دلیل عدم مشارکت کامل ما در عرصه های تصمیم گیری به وجود آمده است.

هرموند هارطونیان، دیروز در گفت و گو با ایرنا در شیراز افزود: با توجه به حجم مشکلاتی که این کشور با آن مواجه است بدون تردید مدت چهارسال زمان کافی برای حل تمام آنها نخواهد بود.

هارطونیان گفت: مردم باید خودشان حرکت رو به جلو را آغاز کنند هرچند که در نهایت سیاست ها و هدف گیری ها بر عهده دولت منتخب است.

وی ادامه داد: دشمنی ها و کینه توزی بین جناح های موجود در نهایت به نفع نظام و کشور نخواهد بود.

رئیس هیات نمایندگان کلیسای ارامنه شیراز در مورد جایگاه اقلیت های دینی در کشور بیان داشت: با جرات می توان گفت که دولت روحانی بیشترین تعامل را در بین دولت های گذشته با پیروان اقلیت های دینی داشته است.

هارطونیان ادامه داد: هرچند پس از استقرار جمهوری اسلامی تعامل خوبی بین دولت های پیشین با پیروان اقلیت های دینی وجود داشت اما در دولت یازدهم این هم افزایی به بهترین شکل ممکن وجود داشته است.

وی گفت: امیدوار هستیم در انتخابات پیش رو هر دولتی که با رای مردم مسئولیت را به دست می گیرد نسبت به ارتقای این هم افزایی توجه بیشتری از خود نشان دهد.

هارطونیان افزود: ارامنه کشور، مردمان نجیب و خدمتگزاری هستند که چنانچه دولت شرایط مشارکت بیشتری را برای آنان فراهم آورد و زمینه خدمت برایشان مهیا شود، خدمت بیشتری به این مملکت خواهند کرد.

وی، خواستار حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شد و گفت: به هر میزان که این انتخابات را پرشور تر برگزار کنیم بدون شک به میهن خویش کمک بیشتری کرده ایم.

هارطونیان در بخش دیگری از مطالب خود در مورد کلیسای حضرت مریم مقدس شیراز اظهار داشت: همانگونه که بارها هم اعلام کرده ام این مکان نیاز به توجه بیشتری دارد هرچند که در طول چندسال گذشته اقدام هایی برای حفظ آن انجام شده است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت برگزار می شود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։