فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 14 مرداد 1395 11:25

«لبخندهای لاغر» عبدالستار کاکایی به سینما حقیقت

عبدالستار کاکایی که سال گذشته، عضو هیات انتخاب جشنواره سینما حقیقت بود، امسال با جدیدترین اثر «لبخندهای لاغر» به دهمین جشنواره بین‌ المللی سینما حقیقت خواهد آمد.

مستندی به روایت زندگی آرسن میناسیان

 

عبدالستار کاکایی که سال گذشته، عضو هیات انتخاب جشنواره سینما حقیقت بود، امسال با جدیدترین اثر «لبخندهای لاغر» به دهمین جشنواره بین‌ المللی سینما حقیقت خواهد آمد.

کاکایی با ارائه جزئیاتی درباره‌ی ساخت مستند «لبخندهای لاغر» طی گفت و گو با روابط عمومی این جشنواره گفت: این مستند به روایت زندگی آرسن میناسیان، از ارامنه خوشنام شمال کشور می‌ پردازد که به نوعی تمام زندگی و دارایی‌ های مادیش را صرف بهبود وضعیت سلامت و معیشت افراد بیمار و فقیر کرد.

این مستندساز ادامه داد: آرسن میناسیان در مدت حیات خود بانی اولین‌ مراکز نگهداری از سالمندان و بیماران در ایران بود. از جمله می‌ توان به تاسیس نخستین داروخانه شبانه‌ روزی، آسایشگاه سالمندان در منطقه شمال کشور و آسایشگاه معلولان برای اولین‌ بار در تاریخ ایران اشاره کرد که بعدها مراکزی مانند "کهریزک" در تهران با الگوبرداری از این مراکز بنیان گذاشته شدند.

براساس اظهارات عبدالستار کاکایی، با اتمام ساخت بخش نخست مستند «لبخندهای لاغر» در شمال کشور، این فیلم وارد فاز دوم تولید در بخش بازسازی خواهد شد تا آماده حضور در جشنواره سینما حقیقت شود.

گفتنی است در کنار کارگردان و تهیه‌ کننده، محبوبه زارعی (تحقیق)، مهدی سفری (تصویربردار)، علی قاسمی (صدابردار)، امیررضا کاکایی (دستیار کارگردان)، فرزاد فخرایی (عکاس)، نعیم باقری (هماهنگی) و حسام صفری (دستیار تصویر) عوامل ساخت این فیلم را تشکیل می دهند.

مستند «لبخندهای لاغر» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌ شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։