فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 10 بهمن 1395 09:55

فیلم «سمت دیگر خانه» که درباره نسل‌کشی ارمنیان می باشد، یکی از نامزدهای دريافت جایزه اسکار در بخش فیلم مستند کوتاه شد

ناره مگردیچیان: واقعیت این است که هر قدر هم موضوع نسل‌کشی ارمنیان مسکوت بماند باز هم از دیدگاه انسانی غیر قابل پذیرش بوده و نیازمند بیان و توضیح است و بسیاری از مردم خواهان آشنا شدن با واقعیت‌های آن از طریق اسناد و تصاویر می‌باشند.

«آلیک» - فیلم مستند «سمت دیگر خانه» ساخته ناره مگردیچیان، به عنوان یکی از ده نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین فیلم مستند کوتاه انتخاب شد.

روایت این فیلم مربوط به خانمی می باشد که در ترکیه زندگی می کند و در سال 2015 میلادی متوجه می شود که مادربزرگش از بازماندگان نسل کشی ارمنیان است و تصمیم می گیرد به ارمنستان سفر کرده و در مراسم های یکصدمین سالگرد ارمنیان شرکت کند.

در ضمیر ناخودآگاه ناره، قربانی و منکر نسل کشی دائمان با هم در حال ستیزند. 

ناره مگردیچیان متولد ایروان است. وی 15 سال پیش به آمریکا مهاجرت کرده است. او دانش آموخته «USC School of Cinemaic Arts» می باشد و در این سالها بیش از 60 فیلم کوتاه تولید کرده است. 

ناره مگردیچیان با اظهار خوشحالی از نامزدی فیلمش در اسکار گفت: این انتخاب برای من به عنوان نوه یکی از بازماندگان نسل‌کشی بسیار ارزشمند و پرمعناست. از سویی این مسئله تائید کننده این واقعیت است که هر قدر هم موضوع نسل‌کشی ارمنیان مسکوت بماند باز هم از دیدگاه انسانی غیر قابل پذیرش بوده و نیازمند بیان و توضیح است و بسیاری از مردم خواهان آشنا شدن با واقعیت‌های آن از طریق اسناد و تصاویر می‌باشند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։