فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 18 اسفند 1395 10:49

فارابی پخش بین المللی «یه وا» را به عهده گرفت / «شین» را می سازم  

تقی علی قلی زاده تهیه کننده سینما با بیان اینکه بنیاد سینمایی فارابی پخش بین المللی «یه وا» را به عهده گرفته است، از برنامه ریزی برای حضور این فیلم در جشنواره «کن» گفت.

«آلیک»- تقی علی قلی زاده تهیه کننده سینما با بیان اینکه بنیاد سینمایی فارابی پخش بین المللی «یه وا» را به عهده گرفته است، از برنامه ریزی برای حضور این فیلم در جشنواره «کن» گفت.

تقی علی قلی زاده تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه ای که برای فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش برگزار شد، بیان کرد: ما هنوز به نتیجه نهایی برای اکران این اثر نرسیده ایم اما مذاکرات همچنان ادامه دارد و امیدوار کننده است، از طرفی امیدوارم در فضای جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور محمدمهدی حیدریان و سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برخورد مناسب تری با این اثر صورت بگیرد و زمینه برای حل مشکلات آن فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اثر دیگرش با عنوان «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد عنوان کرد: «یه وا» هم اکنون در مرحله اصلاح رنگ و میکس است و فکر می کنم پیش از پایان سال آماده نمایش می شود، بر همین اساس قصد داریم برای آن درخواست پروانه نمایش کنیم تا به صورت همزمان در ایران و ارمنستان به نمایش در بیاید.

این تهیه کننده ادامه داد: پخش بین المللی این اثر به عهده فارابی است و بر همین اساس این نهاد در حال برنامه ریزی برای حضور «یه وا» در جشنواره «کن» است.

قلی زاده بیان کرد: در اکران این فیلم سینمایی کشور ارمنستان تابع تصمیم گیری های ما است بر همین اساس ما اگر بتوانیم این اثر را همزمان در ایران و ارمنستان به نمایش بگذاریم می توانیم در کشورهایی مانند لبنان که دارای جمعیت ارامنه هستند، اکران کنیم. با این وجود فکر می کنم تابستان زمان مناسبی برای نمایش این اثر است.

تهیه کننده «رستاخیز» با اشاره به فعالیت های جدیدش گفت: به تازگی تهیه کنندگی فیلم سینمایی «شین» به کارگردانی میثم کزازی را که یک فیلم اولی است بر عهده گرفته ام و با ساخت این اثر نیز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت شده است.

وی در پایان اظهار کرد: این فیلم که در ژانر وحشت است یک موضوع اجتماعی را به تصویر می کشد و بعد از عید نوروز در سال ۹۶ کلید می خورد، بر همین اساس تمام مکان های فیلمبرداری آن در تهران است و برای حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر آماده می شود.

اخبار مرتبط

 • طی مراسمی در خانه هنرمندان هفته فیلم ارمنستان افتتاح شد
  طی مراسمی در خانه هنرمندان هفته فیلم ارمنستان افتتاح شد

  سفیر ارمنستان: زمینه تعامل بیشتر را باید با تبادل‌ فرهنگی برقرار کنیم / جعفر صانعی‌مقدم: معرفی فیلم‌سازان هنری و تجربی از اهداف ماست

 • تعامل هر چه بیشتر سینمای ایران و ارمنستان
  تعامل هر چه بیشتر سینمای ایران و ارمنستان

  سفیر ارمنستان در تهران در دیدار با رییس سازمان سینمایی درباره ساخت فیلم مشترک و تعامل هر چه بیشتر سینمای ایران و ارمنستان با وی گفت و گو کرد.

  به گزارش ایسنا، "حجت الله ایوبی" در دیدار با "آرتاشس تومانیان" سفیر ارمنستان در ایران اظهار کرد: همه درها برای همراهی و همکاری با ارمنستان باز است.

 • فیلمبرداری کارواجار در ارمنستان به پایان رسید
  فیلمبرداری کارواجار در ارمنستان به پایان رسید

  به گزارش فارس کارواجار اولین ساخته آناهید آباد به عنوان کارگردان، پس از پنجاه جلسه فیلمبرداری در ارمنستان، اول شهریور 1394 به پایان رسید. موضوع این فیلم به مشکلات اجتماعی زنان و کودکان می پردازد. کارواجار روایت داستانی است که به مسائل اجتماعی انسان معاصر می پردازد و ساخت آن با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و سینمای ملی ارمنستان تولید می شود.

 • همکاری های سینمایی ایران و ارمنستان افزایش می یابد
  همکاری های سینمایی ایران و ارمنستان افزایش می یابد

  علیرضا تابش در دیدار با گئورگ گئورگیان به افزایش همکاری های مشترک تولید فیلم میان دو کشور ایران و ارمنستان تأکید کرد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی؛ گئورگ گئورگیان مدیرکل مرکز ملی فیلم ارمنستان در این دیدار ضمن اشاره به اینکه یکی از دلایل حضورش در ایران و جشنواره بین ‏المللی فیلم فجر، تولید مشترک فیلم سینمایی است عنوان کرد: سینمای ایران در شاخصه‏ های فرهنگی، انسانی و آموزشی پیشرفت‏ های خوبی داشته که قابل احترام است.

 • دیدار عوامل فیلم «کارواجار» با جمعی از فعالان حوزه اقتصادی
  دیدار عوامل فیلم «کارواجار» با جمعی از فعالان حوزه اقتصادی

  دوشنبه، سالن اجتماعات و کنفرانس های سازمان سخنرانی های وزارت امور خارجه، میزبان دیداری بین عوامل فیلم در دست تولید «کارواجار» با جمعی از فعالان حوزه اقتصادی بود.
  در این نشست، تقی علیقلی زاده،‌ تهیه کننده فیلم «کارواجار» به نمایندگی از «موسسه فرهنگ تماشا» به تشریح هزینه های پیش بینی شده و چگونگی تولید فیلمی که به کارگردانی آناهید آباد آماده تولید می باشد پرداخت.

 • نه خیلی دور، نه خیلی نزدیک
  نه خیلی دور، نه خیلی نزدیک

  یک سال پیش وقتی خبر ساخت اولین فیلم بلند آناهید آباد بر روی خروجی خبر روزنامه آلیک قرار گرفت هنوز چشم انداز بودجه مورد نیاز معین و تاریخ کلید خوردن فیلم نیز مشخص نبود.
  ولی پس از سپری شدن مجموعه ای از دیدارها، جلسات گفتگو و سرانجام عقد قراردادها با طرف خارجی (ارمنستان) بعنوان اولین روزنامه خبر کلید خوردن فیلم آناهید آباد را در صفحات روزنامه و همچنین ضمیمه فارسی آلیک درج نمودیم.
  خبر فوق بهانه ای بود تا با آناهید آباد کارگردان فیلم و تقی علیقلی زاده تهیه کننده نامی کشورمان دیداری تازه کرده و گپ و گفتی در مورد چون و چراهای فیلم داشته باشیم.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։