فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 23 فروردين 1396 12:33

چکناوریان از علاقه اجرای سمفونی رستم و سهراب در ایروان سخن گفت

لوریس چکناوریان رهبر برجسته ارکستر سمفونی در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان از علاقه خود برای اجرای سمفونی بزرگ رستم و سهراب در شهر ایروان پایتخت این کشور سخن گفت.

«آلیک» - لوریس چکناوریان رهبر برجسته ارکستر سمفونی در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان از علاقه خود برای اجرای سمفونی بزرگ رستم و سهراب در شهر ایروان پایتخت این کشور سخن گفت.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که عصر دیروز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار شد، زمینه های ممکن برای همکاری فرهنگی هنری به ویژه موسیقی و مشترکات ایرانیان و ارمنستانی در این حوزه بررسی شد.

چکناوریان با اشاره به آشنایی کهن دو ملت، توسعه همکاری ها از جمله مناسبات گردشگری را زمینه مناسبی برای افزایش شناخت متقابل بر شمرد.

استاد موسیقی ابراز امیدواری کرد که روابط بین مردمی هر چه بیشتر گسترش یابد تا فعالیت های فرهنگی تقویت شود و زمینه ارتقای همکاری‌های دوجانبه در عرصه های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی را فراهم کند.

چکناوریان همچنین به فعالیت‌های خود در گذشته های دور در ارمنستان اشاره و اعلام آمادگی کرد که در صورت پشتیبانی های لازم مسئولان و متولیان فرهنگی دو کشور، سمفونی بزرگ رستم و سهراب را در ایروان اجرا کند.

سجادی سفیر ایران نیز در این دیدار با ارزشمند خواندن فعالیت های فرهنگی و هنری مشترک ایران و ارمنستان، پیشینه روابط را گسترده خواند و گفت که مسئولان دو کشور علاقه زیادی به توسعه روابط در این حوزه مانند دیگر حوزه ها دارند.

اخبار مرتبط

 • افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان
  افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان

  مراسم افتتاح اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز گذشته با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان، گقام گئورکیان معاون رئیس دانشگاه و گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل این دانشگاه برگزار گردید.

 • نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد
  نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد

  جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان عصر روز گذشته با حضور جمع کثیری از مقام های کشوری و لشکری ارمنستان، سفرا و دیپلمات ها کشورهای خارجی مستقر در ایروان در هتل الیت پلازا این شهر و با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان و کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان به عنوان میهمان ویژه این مراسم برگزار گردید.

 • نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی
  نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی

  به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنجشنبه سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

 • جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان
  جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان

  مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز پنجشنبه با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان، کارکنان سفارت، معلمین، اولیاء و دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده (مدرسه سفارت) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید.

 • حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران
  حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران

  در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود

 • قهرمانی تیم كونگ فو ایران در مسابقات بین المللی ارمنستان
  قهرمانی تیم كونگ فو ایران در مسابقات بین المللی ارمنستان

  18 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز حاصل تلاش ورزشکاران کشورمان در مسابقات بین المللی صلح ارمنستان در سال 2018 بود. در این دوره از رقابت ها تیم کشورمان به مقام اول مسابقات دست یافت.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։