فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 24 تیر 1396 11:36

سفر دو کارگردان ارمنستانی به ایران

همزمان با برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران توسط گروه هنروتجربه، آرام شهبازیان و آرن واتیان دو کارگردان جوان سینمای ارمنستان به ایران می‌آیند.

«آلیک» - همزمان با برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران توسط گروه هنروتجربه، دو کارگردان جوان سینمای ارمنستان به ایران می‌آیند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گروه هنروتجربه، آرام شهبازیان و آرن واتیان، دو کارگردانی هستند که در زمان برگزاری هفته فیلم ارمنستان در ایران حضور پیدا می‌کنند.

آرام شهبازیان متولد سال 1971 در ارمنستان است، در سال 1994 از موسسه تئاتر و سینمای دولتی ایروان در رشته کارگردانی فارغ‌ التحصیل شد.

از سال 1996 تا 1997 در لا فیمیس در رشته کارگردانی فیلم تحصیل کرد. وی رییس شرکت تلویزیون ارمنستان (Ar TV)، مدیر شرکت تلوزیون عمومی ارمنستان(Armenian Public TV)  و معاون مدیر استودیو "های فیلم" بود و هم اکنون برای تلویزیون شوقاکات کار می‌کند.

در سال 2005 جایزه جشنواره بین المللی فیلم مسکو را در بخش چشم انداز برای فیلم کوتاه آکنر گرفت و درسال 2004 و 2005 جایزه بهترین کارگردانی را در بخش فیلمسازان جوان ایروان جشنواره بین المللی فیلم  با نام (Yes em) دریافت کرد.

آرن واتیان نیز در سال 1977 در ایروان ارمنستان بدنیا آمد، فارغ التحصیل رشته کارگردانی از موسسه آموزش عالی ایروان است، از سال1999 بازیگر تئاتر دراماتیک ایروان بوده است و در چندین فیلم نیز ایفای نقش کرده است.

در سال 2012 فیلم کوتاه (مرد رسی) را کارگردانی کرد و توانست مدال طلای فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی فیلم یونیکا اتریش را در بخش «بهترین فیلم‌های حرفه‌ای» بدست آورد.

شایان ذکر است که هفته فیلم جمهوری ارمنستان از 1 تا 7 مرداد توسط گروه سینمایی هنروتجربه در خانه هنرمندان، پرديس هويزه مشهد و پرديس گلستان شيراز برگزار می شود.

 

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։