فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 24 مرداد 1396 10:38

برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی در ارمنستان

«فرِسکوُ»؛ چهارمین جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی در روز 25 آگوست (سوم شهریور) افتتاح خواهد شد.

«آلیک» - «فرِسکوُ»؛ چهارمین جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی در روز 25 آگوست (سوم شهریور) افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، جشنواره «فرِسکوُ» در ایروان و اماکن مختلف فرهنگی-تاریخی مناطق دیگر ارمنستان برگزار خواهد شد. در پارک موازی «دریاچه قو» ایروان و مکان‌های فرهنگی دیگر مراسم‌های مختلف فرهنگی اعم از نمایش فیلم در فضای باز، کنسرت‌ها، «مستر کلاس‌ها» رایگان برگزار خواهند شد.

رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان می‌گوید: همچنین انتظار می‌رود که در چارچوب جشنواره فوق در صومعه‌های متعلق به استان «لری» عم از«هاقپات»، «ساناهین» و «هقرتسین»، «آختالا» و «کوُبائری» که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند «جشنواره چادری نمایش فیلم» برگزار شود.

در مناطق فوق الذکر گردشگران شرکت‌کننده در اردو فرهنگی همراه با ساکنان استان لری فرصت خوبی برای تماشای آثار سینمایی جهانی با مضمون انکار و محکوم مفاهیم بلایای زیست محیطی و خشونت، ترویج انسان‌گرایی، صلح، میهن‌دوستی، پخش شده با هدف احیای ارزش‌های خانواده و معنویت، خواهند داشت.

برای دوستداران عکاسی نیز دوره‌های آموزشی کوتاه مدت توسط متخصصان حرفه‌ای و به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

جشنواره امسال همچنین شامل برنامه ویژه‌ای با شعار«نگاه به گذشته» است که در چارچوب آن به معرفی فیلم‌های مستند آرا واهونی؛ متفکر ارمنی، پرداخته خواهد شد.

امسال در جشنواره «فرِسکوُ» 42 فیلم سینمایی جدید از 25 کشور مختلف دنیا شرکت می‌کنند. فرِسکوُ»؛ چهارمین جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی در روز 25 آگوست (سوم شهریور) افتتاح خواهد شد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։