فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 11 مهر 1396 12:06

نمایش «یه وا» در جشنواره فیلم میل ولی

فیلم سینمایی «یه وا» نخستین ساخته آناهید آباد در بخش سینمای جهان چهلمین جشنواره فیلم میل ولی به نمایش درمی آید.

«آلیک» - فیلم سینمایی «یه وا» نخستین ساخته آناهید آباد در بخش سینمای جهان چهلمین جشنواره فیلم میل ولی به نمایش درمی آید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «یه وا» که از سوی ارمنستان جهت رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم خارجی زبان به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی معرفی شده، در مقام محصول مشترک ارمنستان و ایران در دستور کار پخش بین المللی بنیاد سینمایی فارابی قرار گرفته و پیش از این در جشنواره جهانی فیلم مونترال نیز به نمایش درآمده است.

چهلمین جشنواره فیلم میل ولی از 13 تا 23 مهر سال جاری در ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا برگزار می‌شود.

«یه وا» فیلمی ارمنی زبان به تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده است و با مشارکت مرکز سینمایی ارمنستان و بنیاد سینمایی فارابی ایران است تولید شده و نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، مارجان آودیسیان، روزی آودیسوا، سرگی توماسیان، ورژ کاسونی، تیگران داوتیان، نانور پطروسیان، النا آدامیان، مارات داوتیان و ... در آن نقش آفرینی کرده اند.

این اثر سینمایی درباره مادری است که سعی می کند گذشته پر فراز و نشیب را به فراموشی بسپارد. «یه وا» همراه با دختر خردسالش از ایروان فرار کرده به نقطه دوردستی پناه می برد، اما مسائل ناتمام گذشته او را رها نمی کند.

این فیلم به پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی، پس از نمایش در بازارهای فیلم فجر و کن، در نخستین حضور بین المللی در جشنواره جهانی فیلم مونترال به روی پرده رفته است.

فیلم «یه وا» نماینده سینمای ارمنستان در رقابت جوایز سینمای آسیا و اقیانوسیه نیز حضور دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։