فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 29 مهر 1396 12:36

خدادای: روابط با ارمنستان علیرغم اشتراکات فرهنگی و تاریخی در حوزه صنایع‌دستی کم‌رنگ است

سلمان خدادای عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم پررنگ‌شدن اشتراکات فرهنگی، تاریخ، اعتقادی و مذهبی با همسایگان از روابط کم‌رنگ با ارمنستان در حوزه صنایع‌دستی انتقاد کرد.

«آلیک» - عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم پررنگ‌شدن اشتراکات فرهنگی، تاریخ، اعتقادی و مذهبی با همسایگان از روابط کم‌رنگ با ارمنستان در حوزه صنایع‌دستی انتقاد کرد.

سلمان خدادای در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اهمیت همکاری‌های ایران و کشورهای اوراسیا در حوزه صنایع دستی و توسعه آن، گفت: اخیراً کشورهای روسیه و ارمنستان تحرکات ارزنده‌ای را درباره توسعه همکاری‌های اقتصادی و گردشگری با جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند که لغو رویداد میان ایران و ارمنستان، توسعه همکاری‌های اقتصادی میان اتاق‌های بازرگانی ایران و ارمنستان و امکان تردد خودرو میان ایران و ارمنستان از نتایج خوب این همکاری بوده است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم شهرهای هم مرز با ارمنستان نیز در چارچوب مقررات با این کشور رابطه دارند، افزود: با وجود آنکه در شهر میانه فعل و انفعالات اقتصادی بسیاری صورت می‌گیرد اما روابط مردم منطقه آذربایجان شرقی به‌ویژه در حوزه صنایع دستی چندان مورد پسند نیست.

وی همچنین توضیح داد: اگرچه مردم ایران به ویژه آذربایجان شرقی اشتراک فرهنگی، تاریخ، اعتقادی و مذهبی عمیقی با مردم کشوری همچون ارمنستان دارند اما برخی اختلاف‌ها سبب شده روابط آن‌ها نـــه در سطح کلان دو کشور، بلکه در حوزه همکاری‌های منطقه‌ای همچون خرید و فروش صنایع‌دستی و دیگر محصولات در سطح منطقه، نسبت به سایر کشورها کم رنگ‌تر باشد که البته مسئولان باید با برنامه‌ریزی و انجام اقدامات فرهنگی به دنبال کاهش این اختلاف‌ها بروند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محدودیت روابط اقتصادی ایران با کشورهای اوراسیا تحت تاثیر تحریم‌های کشورهای اروپایی در سال‌های گذشته در حال کم رنگ شدن هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال روابط دوستانه با تمامی کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسایه است اما باید پذیرفت روابط ایران با کشورهای اوراسیا در دو قالب "سیاسی" و "فرهنگی" تعریف می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։