فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 30 آبان 1396 09:45

جایزه جشنواره فیلم انار برای «یه وا»

جایزه اثر برگزیده تماشاگران دوازدهمین جشنواره فیلم انار، به فیلم سینمایی «یه وا» اهدا شد.

«آلیک» - جایزه اثر برگزیده تماشاگران دوازدهمین جشنواره فیلم انار، به فیلم سینمایی «یه وا» اهدا شد.

به گزارش ایرنا از بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «یه وا»٬ نخستین ساخته آناهید آباد و نماینده سینمای ارمنستان در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، در دوازدهمین جشنواره فیلم انار به عنوان فیلم اختتامیه این رویداد سینمایی به روی پرده رفت و جایزه فیلم برگزیده تماشاگران را به خود اختصاص داد.

فیلم «یه وا» تاکنون به پخش کنندگی بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره‌هایی معتبر چون مونترال، میل ولی و جهان آسیای لس آنجلس حضور یافته و به بخش مسابقه جوایز سینمایی آسیا - اقیانوسیه راه پیدا کرده است.

دوازدهمین جشنواره فیلم انار از 24 تا 28 آبان ماه در شهر تورنتو در کشور کانادا برگزار شد.

این رویداد برای آشنایی با سینما و فرهنگ ارمنی پایه گذاری شده است.

«یه وا» فیلمی ارمنی زبان به تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده است و با مشارکت مرکز سینمایی ارمنستان و بنیاد سینمایی فارابی تولید شده و نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، مارجان آودیسیان، روزی آودیسوا، سرگی توماسیان، ورژ کاسونی، دیگران داوتیان، نانور پطروسیان، النا آدامیان، مارات داوتیان در آن نقش آفرینی کرده اند.

این اثر سینمایی درباره مادری است که سعی می کند گذشته پر فراز و نشیب را به فراموشی بسپارد. «یه وا» همراه با دختر خردسالش از ایروان فرار کرده به نقطه دوردستی پناه می برد، اما مسائل ناتمام گذشته او را رها نمی کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։