فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 14 آذر 1396 17:08

روابط فرهنگی ارمنستان و ایران قدمتی چند صد ساله دارند

 در نمایشگاه آثار نقاشی آبرنگ هنرمندان ایرانی ارمنی آثاری از سمبات درگیورقیان، یرواند ناهاپطیان، یسایی شاهیجانیان، میکائیل (میشا) شهبازیان و آواگ هایراپطیان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.

«آلیک» - اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران به همراه روبرت بیگلریان و واروژ آوانیسیان رئیس و نایب رئیس شورای خلیفه گری، روز جمعه 10 آذرماه  با حضور در گالری "شیرین" از نمایشگاه آثار نقاشی آبرنگ هنرمندان ایرانی ارمنی در این گالری بازدید کردند. در این نمایشگاه آثاری از سمبات درگیورقیان، یرواند ناهاپطیان، یسایی شاهیجانیان، میکائیل (میشا) شهبازیان و آواگ هایراپطیان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده اند.

به گزارش روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان و همراهان ایشان در بدو ورود به نمایشگاه از سوی خانم شیرین توکلیان مدیر گالری "شیرین" و آقای دلیری مورد استقبال قرار گرفتند. خلیفه ارامنه تهران با همراهی آقای دلیری از سالن های مختلف این نمایشگاه بازدید و از استقبال گرم علاقه مندان به هنر نقاشی از این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد. در ادامه بازدید، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در گفتگو با آقای دلیری ضمن قدردانی از برگزاری این نمایشگاه تأکید کرد: "شما با برگزاری این نمایشگاه این واقعیت را به اثبات رساندید که هنر فراتر از هر ملاحظه ای قرار دارد".

اسقف اعظم افزود: "هنرمندانی که آثار آن ها در این گالری به نمایش در آمده اند شهروندان ایران بوده و عشق و وابستگی خود به ایران را در آثار خود به نمایش در آورده اند و شما اکنون بدون هیچ گونه تبعیض، آثار آن ها را برای عموم به نمایش گذاشته اید و این گواه عظمت ایران و ایرانیان به شمار می آید".

خلیفه ارامنه تهران در ادامه افزود: "ارمنستان نیز به عنوان کشوری تاریخی و دارای فرهنگ از دیرباز روابط فرهنگی عمیق با ایران داشته است و آخرین نمونه آن برگزاری نمایشگاه اشیاء باستانی و تاریخی دو کشور در ماه مهر است که قدمت آن ها به چندین هزار سال قبل باز می گردد."

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان سپس به روابط فرهنگی و تاریخی میان تمدن های دو کشور اشاره و تأکید کرد: "بی دلیل نیست که امروز روابط همه جانبه میان جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران بر پایه دوستی، احترام و منافع راهبردی متقابل در حال توسعه می باشند."

این نمایشگاه تا 23 آذر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։