فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 26 آذر 1396 14:50

حذف آثار میشائیل هانکه، آنجلینا جولی، نرگس آبیار و آناهید آباد از اسکار ۲۰۱۸

۵ نامزد نهایی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۳ ژاویه ۲۰۱۸ (سوم بهمن) اعلام خواهند شد و مراسم اعطای جوایز این رویداد مهم سینمایی نیز روز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد.

«آلیک» - اسامی ۹ فیلم ابتدایی نامزد در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۸در حالی اعلام شد که نام نماینده ایران در این فهرست نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از منابع خارجی، ۹ فیلم سینمایی به نامهای، بر جسم و جان (مجارستان)، یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، توهین (لبنان)، فاکسترت (رژیم اشغالگر قدس)، بی‌عشق (روسیه)، فلیسیته (سنگال)، زخم (آفریقای جنوبی)، مربع (سوئد) از سوی آکادمی علوم و فنون و هنری‌های سینمایی اسکار به عنوان نامزدهای نیمه نهایی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی سال ۲۰۱۸ معرفی شدند. فیلم نفس به کار گردانی نرگس آبیار به این فهرست راه نیافت.

دو سینماگر ایرانی، نرگس آبیار با فیلم «نفس» به نمایندگی از ایران و آناهید آباد با فیلم «یه وا» به نمایندگی از ارمنستان از ادامه رقابت باز ماندند و نکته قابل توجه عدم حضور چندین فیلم و سینماگر مطرح مانند آنجلینا جولی با فیلم «آن‌ها ابتدا پدرم را کشتند» از کامبوج، میشاییل هانکه با «پایان خوش» از اتریش، آن ماری جاسیر با «واجب» از فلسطین، آنیژکا هولاند با «ردپا» از لهستان و مهم‌تر از همه روبن کامپیو با «ضربان در دقیقه» از فرانسه است که این آخری چهار جایزه در جشنواره کن گرفته و فیلم منتخب انجمن منتقدان نیویورک و لس‌آنجلس نیز بود و هیچ کار‌شناسی در انتخاب آن تردیدی نداشت!

۵ نامزد نهایی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۳ ژاویه ۲۰۱۸ (سوم بهمن) اعلام خواهند شد و مراسم اعطای جوایز این رویداد مهم سینمایی نیز روز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։