فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 28 اسفند 1396 08:57

آناهید آباد در گفتگو با مهر: نگارش فیلمنامه جدیدم تمام شد / فیلمبرداری در ارمنستان و گرجستان

آناهید آباد ضمن اعلام این خبر که نگارش فیلمنامه جدیدش با محوریت زنان به پایان رسیده است از جزییات ساخت آن گفت.

«آلیک» - آناهید آباد ضمن اعلام این خبر که نگارش فیلمنامه جدیدش با محوریت زنان به پایان رسیده است از جزییات ساخت آن گفت.

آناهید آباد کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول نگارش فیلمنامه فیلم بعدی ام هستم که هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده ام البته نسخه اولیه متن آماده شده است و فکر می کنم تا یک ماه دیگر بازنویسی آن به پایان برسد و اردیبهشت ماه سال آینده برای دریافت پروانه ساخت اقدام می کنیم.

کارگردان «یه وا» افزود: این فیلم یک موضوع اجتماعی با محوریت زن دارد و اگر موفق به اخذ پروانه ساخت شویم آن را اواخر تابستان در ارمنستان و گرجستان به زبان ارمنی، گرجی و فارسی کلید می زنیم.

وی با اعلام اینکه فیلم جدیدش هیچ لوکیشنی در ایران ندارد و بازیگران این اثر هم از ارمنستان انتخاب خواهند شد، توضیح داد: ۲ پرسوناژ ایرانی در فیلمنامه وجود دارد که ممکن است از بازیگران ایرانی استفاده کنم و اگر این اتفاق نیفتد از نابازیگران ایرانی که مقیم ارمنستان هستند، بهره می برم.

این کارگردان عنوان کرد: همانطور که فیلم قبلی ام با نام «یه وا» را در قالب محصول مشترک با ارمنستان تولید کردم، بخشی از سرمایه گذاری فیلم جدید هم از سوی ارمنستان تامین می شود.

آباد که از دستیار کارگردان های باسابقه سینمای ایران است درباره تجربه تولید مشترک با دیگر کشورها گفت: ساخت محصول مشترک سختی های خود را دارد که من این تجربه را به دست آورده ام و مطمئنم کار بعدی من آسان تر می شود زیرا برخی ارتباطات سینمایی را در ارمنستان به دست آورده ام. فکر می کنم ما باید وارد عرصه تولید مشترک شویم زیرا تولید مشترک به معنای بازارها و مخاطبان مشترک است.

این نویسنده و کارگردان سینما افزود: امیدوارم بتوانم فیلم سومم را در ایران بسازم چرا که طرح اولیه فیلمنامه آنکه در دل فیلمبرداری «یه وا» شکل گرفت، آماده است.

این کارگردان در پایان با اشاره به زمان اکران «یه وا» در ایران اظهار کرد: طبق آخرین صحبتی که با پخش کننده اثر یعنی رسانه فیلمسازان به مدیریت حبیب اسماعیلی داشتیم قرار شد این فیلم در اکران دوم عید به نمایش دربیاید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։