فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 29 خرداد 1397 09:29

گسترش زبان فارسی در میان دانش آموزان و دانشجویان ارمنی

جمعی از دانش آموزان و دانشجویان ارمنی مدارس و دانشگاه های ارمنستان روز گذشته میزبان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بودند.

«آلیک» - جمعی از دانش آموزان و دانشجویان ارمنی مدارس و دانشگاه های ارمنستان روز گذشته میزبان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار فارسی آموزان ارمنی که از مدارس روستای دوین، مدرسه 110 ایروان، اعضای انجمن زبان آموزی موسسه کاسکاد، دانشجویان دانشکده روابط بین الملل و مرکز ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان و اعضای انجمن حافظ بودند، ضمن معرفی خود قطعاتی از اشعار شعرای ایرانی را برای میزبانان ایرانی خود قرائت نمودند.

سجادی سفیر کشورمان در این مراسم ضمن تمجید از پیشرفت های صورت گرفته در یادگیری زبان فارسی فراگیران گفتند طی دو سال اخیر سفارت بدلیل علاقه و اشتیاق فارسی آموزان تلاش نموده به طرق مختلف زمینه آشنایی دانش آموزان و دانشجویان ارمنی را با فرهنگ، تاریخ و تمدن ایرانی آشنا نموده و با امکانات محدود خود کلاس های آموزش زبان فارسی را افزایش داده و مورد حمایت قرار دهد.

دکتر خانزادی استاد فلسفه و عرفان کشورمان نیز که در این مراسم حضور داشت، ضمن ایراد سخنانی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت شاعر شهیر ایرانی حافظ شیرازی پرداخته و به فارسی آموزان توصیه نمود علاوه بر حفظ اشعار فارسی به معنای و عمق غنی این اشعار نیز دقت نمایند.

استاد فلسفه و عرفان کشورمان آینده نگری را در اشعار حافظ برجسته دانست و افزود شعر حافظ  مختص زمان و مکانی خاص نیست و برای همه دوران ها و زمان ها سروده شده است به گونه ای که با اینکه بیش از 6 قرن از زمان حیات این شاعر می گذرد، اشعار وی هنوز زنده، پویا و برای آیندگان دارای معنی و مفهوم است.

در پایان این دیدار میهمانان با غذاهای ایرانی پذیرایی گردیدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։