فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 01 آبان 1393 10:45

اکران فیلم مستند ماروسیا در خانه هنرمندان

فیلم مستند ماروسیا به عنوان مستند منتخب بخش زنان شاخص ایران در جشنواره فیلم بین المللی پروین اعتصامی (فیلم زن) در خانه هنرمندان اکران شد.
فیلم مستند ماروسیا درباره زندگی خانم ماروسیا واهرامیان هنرمند 93 ساله ارمنی ساکن تبریز است که می خواهد آخرین تئاتر زندگی اش را به صحنه ببرد.

فیلم مستند ماروسیا به عنوان مستند منتخب بخش زنان شاخص ایران در جشنواره فیلم بین المللی پروین اعتصامی (فیلم زن) در خانه هنرمندان اکران شد.
فیلم مستند ماروسیا درباره زندگی خانم ماروسیا واهرامیان هنرمند 93 ساله ارمنی ساکن تبریز است که می خواهد آخرین تئاتر زندگی اش را به صحنه ببرد.
ماروسیا ساخته نوید میخک پیش از این نیز در جشنواره کازان روسیه به نمایش در اآمده بود. اين فیلمساز لرستانی با فیلم مستند «ماروسیا»، سال گذشته، جوان‌ ترین فیلمساز جشنواره ارمنستان لقب گرفت.

اخبار مرتبط

 • گسترش همکاری میان خانه هنرمندان ایران و سفارت ارمنستان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری
  گسترش همکاری میان خانه هنرمندان ایران و سفارت ارمنستان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری

  آرتاشس تومانیان: ایران کشوری است که از پیشینه کهن و تمدن دیرپا برخوردار است و ارمنستان نیز به عنوان یکی از همسایگان ایران، از تمدن و فرهنگ غنی برخوردار است که متاسفانه طیف وسیعی از مردم ایران نسبت به فرهنگ و تمدن ارمنستان آشنایی دقیقی ندارند.

 • دیدار نوید میخک با اسقف مونسینیور آندره آتا
  دیدار نوید میخک با اسقف مونسینیور آندره آتا

  چهارشنبه 14 بهمن، نوید میخک فیلمساز جوان حوزه بین الملل کشورمان با اسقف مونسینیور آندره آتا، رئیس سازمان زیارت و گردشگری واتیکان دیدار و گفتگو کرد. گفتنی است این دیدار با همکاری روابط عمومی معاونت امور زنان ریاست جمهوری، معاونت بخش اروپای غربی وزارت امور خارجه و رایزنی رئیس مرکز گفتگوی ادیان دکتر علی محمد حلمی صورت گرفت.

 • مستند ماروسیا در جشنواره بین المللی فیلم آرپا
  مستند ماروسیا در جشنواره بین المللی فیلم آرپا

  فیلم مستند ماروسیا به کارگردانی نوید میخک در ادامه حضور بین المللی خود در جشنواره های فیلم، در جشنواره بین المللی فیلم آرپا در هالیوود به نمایش عمومی در خواهد آمد.
  گفتنی است این مستند در سال 2013 و 2014 در چند جشنواره بین المللی فیلم شر کت کرده است.
  نوید میخک کارگردان جوان این مستند این فیلم را بر اساس زندگی بانوی هنرمند 93 ساله ارمنی خانم ماروسیا واهرامیان ساخته است.

 • نماينده مستند ايران در جشنواره بين المللی فيلم كازان روسيه - مستند ماروسيا در فستيوال كازان
  نماينده مستند ايران در جشنواره بين المللی فيلم كازان روسيه - مستند ماروسيا در فستيوال كازان

  دهمین جشنواره بین المللی فیلم کازان روسیه 5 سپتامبر 2014 با مراسم رسمی فرش قرمز و سخنرانی شخصیت های معتبر سینمای جهان کار خود را آغاز کرد.
  گفتنی است که نوید میخک کارگردان جوان کشورمان با فیلم مستند ماروسیا در مراسم رسمی دهمین جشنواره بین المللی فیلم کازان روسیه به عنوان نماینده سینمای مستند ایران شرکت کرده است.

 • «سه شب با مادوکس» در تماشاخانه انتظامی
  «سه شب با مادوکس» در تماشاخانه انتظامی

  نمایش «سه شب با مادوکس» نوشته «ماتئی ویسنی یک» به کارگردانی فاطمه ابرار پایدار از یک شنبه 25 خرداد در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه رفته است.
  به گزارش ایلنا؛ نمایشنامه‌ی سه شب با مادوکس داستان چند نفر است که هر یک به مدت سه شب، همزمان، با فردی به اسم مادوکس سپری کردند. نمایشنامه از صبح روز سوم آغاز می‌ شود. 

 • اعطای عضویت افتخاری انجمن طراحان گرافیک ایران به استاد سرژ آواکیان
  اعطای عضویت افتخاری انجمن طراحان گرافیک ایران به استاد سرژ آواکیان

  یکشنبه مورخ هفتم اردیبهشت ماه 93 طراحان گرافیک چند نسل مختلف روز جهانی گرافیک را در خانه هنرمندان ایران جشن گرفتند.
  در این مراسم دو تن از اساتید پیشکسوت گرافیک ایران بنام های استاد عباس سارنج و استاد سرژ آواکیان تجلیل شده و به عنوان اعضای جدید افتخاری انجمن طراحان گرافیک ایران، تقدیر گردیدند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։