فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 21 مرداد 1397 09:53

اهدای جایزه زاون قوكاسیان برای نخستین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان

دبیر اجرایی سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از طراحی و اهدای جایزه زاون قوکاسیان، برای اولین بار در این جشنواره خبر داد.

«آلیک» - دبیر اجرایی سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از طراحی و اهدای جایزه زاون قوکاسیان، برای اولین بار در این جشنواره خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، دكتر محمد عیدی در اینباره اظهار داشت: به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان و با موافقت شورای عالی جشنواره این جایزه با هدف تجلیل از مقام شامخ پژوهشگر، منتقد و هنرمند فقید عرصه سینما زاون قوکاسیان در نظر گرفته شد تا علاوه بر پر رنگ تر شدن نقش هنرمندان اصفهانی در این جشنواره، فرصتی برای تجلیل از این هنرمند محبوب فراهم شود.

وی ادامه داد: این جایزه در آیین نامه جشنواره نیز به تصویب رسیده و به آثاری تعلق خواهد گرفت که توسط ۱۵ نفر از هنرمندان و سینماگران اصفهانی ارزیابی، بررسی و حائز رتبه شوند.

گفتنی است فرزان معظم، غلامرضا مهیمن، غلامرضا آب‌آب، محمد طباطبایی، مجید زهتاب، علی خدایی، علی مفضلی، محمد علی نجفی، امرالله احمدجو، احسان مشکلانی، سیاوش گلشیری، اکبر دباغیان، محسن مزدبران، اکبر خامین و عطیه سلطانی ۱۵ نفر از هنرمندان اصفهانی هستند که شورای سیاست گذاری جایزه زاون قوکاسیان را بر عهده دارند.

اخبار مرتبط

  • جایزه زاون، آغازی برای تشکیل بنیاد زاون
    جایزه زاون، آغازی برای تشکیل بنیاد زاون

    غلامرضا آب‌آب می گوید: زاون قوکاسیان، چند فیلم ساخته بود که دوتای آن‌ها درباره اقلیت‌های مذهبی و ارامنه اصفهان و حاصل ارمنی بودن زاون و رابطه خوب او با شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։