فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 29 مرداد 1397 12:14

شماره هشتاد و دوم فصلنامه فرهنگی «پیمان» به بازار مطبوعات آمد

شماره هشتاد و دوم فصلنامه فرهنگی «پیمان»، با مطالبی مربوط به بزرگداشت دو چهره فرهنگی عنایت‌الله رضا و احمد نوری‌زاده منتشر و روانه بازار مطبوعات شد.

«آلیک» - شماره هشتاد و دوم فصلنامه فرهنگی «پیمان»، با مطالبی مربوط به بزرگداشت دو چهره فرهنگی عنایت‌الله رضا و احمد نوری‌زاده منتشر و روانه بازار مطبوعات شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره هشتاد و دوم فصلنامه فرهنگی «پیمان» در حالی منتشر شده که تابستان ۹۷ از نیمه گذشته است و این شماره ویژه زمستان سال ۹۶ است. فصلنامه «پیمان»، بیست و یکمین سال انتشار خود را سپری می‌کند.

این شماره از فصلنامه فرهنگی با مقالاتی از آرپی مانوکیان، گارون سارکسیان، شاهن هوسپیان با عناوین «بازجستی بر متن تاریخ ارمنیان پاوستوس بوزاند از دیگاه تاریخ‌نگاران ارمنی»، «دو متن تاریخی نویافته به زبان ارمنی درباره زندگی نادرشاه» و «ساعت‌های خورشیدی کلیساهای ارمنستان» منتشر شده است.

همچنین در بخش «چهره‌های» این شماره، مطالبی با هدف بزرگداشت دو چهره برجسته فرهنگی عنایت‌الله رضا و احمد نوری‌زاده (فرزند پارسی‌گوی ملت ارمنی) منتشر شده است.

بخش پایانی شماره ۸۲ پیمان با عنوان «ادبیات» حاوی دو مطلب ادبی از قوام‌الدین رضوی‌زاده با عناوین «ناردوس، روان‌کاو توانمند قهرمانان داستان‌های خویش» که تحلیلی بر رمان آمالیاست و «افسانه قزل ماما» است.

فصلنامه فرهنگی «پیمان» به کوشش جمعی از پژوهشگران و فرهنگ‌دوستان ارمنی و همکاری محققان و نویسندگان فارسی زبان منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن معرفی مشترکات فرهنگی ایرانیان ارمنی و سایر ایرانیان به طور عام و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ ارمنی و آثار آنان به ویژه در ارتباط با فرهنگ ایران‌زمین و ارائه جلوه‌های از فرهنگ ارمنی به پژوهندگان و خوانندگان علاقه‌مند است.

این فصلنامه فرهنگی به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی وارطان وارتانیان و سردبیری آرمینه آراکلیان منتشر می‌شود.

شماره هشتاد و دوم این فصلنامه (ویژه زمستان ۹۶) در ۲۰۴ صفحه و با قیمت ۱۲ هزار تومان در روزهای پایانی مرداد ماه ۹۷  وارد بازار مطبوعات شده و در دسترس علاق‌مندان است.

اخبار مرتبط

  • گزارش مراسم شب بزرگداشت دکتر احمد نوری زاده شاعر پارسی گوی ملت ارمنی
    گزارش مراسم شب بزرگداشت دکتر احمد نوری زاده شاعر پارسی گوی ملت ارمنی

    دوشنبه مورخ دوم بهمن ماه 1396، شب بزرگداشت دکتر احمدی نوری زاده شاعر پارسی گوی ملت ارمنی در سالن اجتماعات موسسه ترجمه و تحقیق هور برگزار گردید. در این مراسم که با همکاری شورای خلیفه گری ارامنه تهران و مجله بخارا برگزار شد جمع کثیری از فرهیختگان و دوستداران شعر و ادبیات حضور داشتند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։