فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 15 آبان 1397 12:41

دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی جشنواره «رولان» ارمنستان

فیلم‌های «نسترن‌های وحشی» به کارگردانی رهبر قنبری و «یه وا» آناهید آباد، در بخش رقابتی جشنواره فیلم کودک «رولان» ارمنستان به نمایش گذاشته می‌شوند.

«آلیک» - دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «رولان» در کشور ارمنستان به روی پرده می‌روند.

به گزارش ایسنا، فیلم‌های «نسترن‌های وحشی» به کارگردانی رهبر قنبری و «یه وا» آناهید آباد، در بخش رقابتی جشنواره فیلم کودک «رولان» ارمنستان به نمایش گذاشته می‌شوند.

پخش بین‌المللی دو فیلم «نسترن‌های وحشی» و «یه وا» حاضر در این رویداد سینمایی بر عهده بنیاد سینمایی فارابی است.

در خلاصه داستان «نسترن‌های وحشی» آمده است: معلمی در کوهستان‌های برف گرفته برای آنکه مدرسه‌اش ممکن است به دلیل عدم حد نصاب تعطیل شود، به دنبال دانش‌آموزانش می‌رود تا سرنوشت آنها را جستجو کند اما خود دچار معضل بزرگتری می‌شود.

فیلم «یه‌وا» درباره مادری است که در تلاش است گذشته پر فراز و نشیب خود را به فراموشی بسپارد. «یه‌وا» یک پزشک ۳۴ ساله است که به اتهام قتل شوهرش تحت پیگرد قانونی قرار دارد. او برای حفاظت از دختر خردسالش از ایروان فرار کرده، به نقطه دوردستی پناه می‌برد و ...

چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «رولان» ویژه کودکان و نوجوانا توسط بنیاد ترویج سینما و تلویزیون ارمنستان به نام «بنیاد رولان بایکوف» از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ آبان (۶ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۱۸) در ایروان ارمنستان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։