فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 25 دی 1393 11:05

گروه کر فیلارمونیک تهران به یاد گورگن موسسیان می خواند

گروه کر فیلارمونیک تهران به رهبری علیرضا شفقی و با نوازندگی پیانو الوین آوانسیان طی روزهای هفتم و نهم بهمن ماه، در تالار رودکی به یاد استاد فقید موسیقی ایران، گورگن موسسیان به اجرای قطعاتی از بزرگان موسیقی گیتی خواهد پرداخت.

آلیک - گروه کر فیلارمونیک تهران به رهبری علیرضا شفقی و با نوازندگی پیانو الوین آوانسیان طی روزهای هفتم و نهم بهمن ماه، در تالار رودکی به یاد استاد فقید موسیقی ایران، گورگن موسسیان به اجرای قطعاتی از بزرگان موسیقی گیتی خواهد پرداخت.

 

150115f13a

اخبار مرتبط

 • بزرگان ارامنه در موسیقی ایران چه کسانی بودند؟
  بزرگان ارامنه در موسیقی ایران چه کسانی بودند؟

  در ایران نقش ارمنیان در شکل‌ گیری موسیقی نوین و معاصر ایران چشمگیر بوده است. هنرمندان بسیاری در راه گسترش موسیقی در ایران گام‌ های با ارزشی برداشتند اما به تدریج به فراموشی سپرده شدند. در بخش اول این گزارش با نظرات اساتیدی چون لوریس چکناواریان و آریانپور آشنا شدیم.

 • بزرگداشت گورگن موسسیان در کلیسای مریم مقدس و سالن کومیتاس
  بزرگداشت گورگن موسسیان در کلیسای مریم مقدس و سالن کومیتاس

  عصر روز جمعه 5 دی ماه سال جاری در کلیسای مریم مقدس مراسم ترحیم شادروان گورگن موسسیان بنیان گذار و رهبر گروه کر سوان باشگاه آرارات برگزار گردید. در این مراسم مذهبی اعضای هیئت مدیره آرارات، اعضای انجمن هنر و فرهنگ باشگاه، ‌اعضای پیشین گروه کر سوان، دوستان، دوستداران و همکاران موسیسیان حضور داشتند.

 • صدایی در فقدان گورگن موسسیان رهبر گروه کُر
  صدایی در فقدان گورگن موسسیان رهبر گروه کُر

  در مراسم بزرگداشت هنرمند فقید گورگن موسسیان، استاد رازمیک اوهانیان با همراهی گروه همسرایان «سوان» به اجرای قطعاتی از موسیقی بزرگان پرداخت. رازمیک اوهانیان در این مراسم با ایراد سخنرانی از تاثیرات برجای مانده از فعالیت های گورگن موسسیان و خدمات ارزنده این هنرمند فقید سخن گفت.

 • چکناواریان: اینقدر به ما نگویید اقلیت، ما همه ایرانی هستیم
  چکناواریان: اینقدر به ما نگویید اقلیت، ما همه ایرانی هستیم

  به گزارش سایت خبری تحلیلی آذری ها به نقل از خبر آنلاین، لوريس چكناواريان كه در آئین بزرگداشت گورگن موسسیان رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک تهران سخن می‌ گفت اظهار داشت: «لازم است از چند رهبر کُر یاد کنیم که زحمت زیادی در این راستا کشیده ‌اند؛ مثل «اِولین باغچه‌ بان» که خدمت زیادی به این عرصه کرد. همچنین «روبرت گریگوریان» که با جان و دل خدمت کرد».

 • رهبر سابق کر ارکستر سمفونیک از دنیا رفت
  رهبر سابق کر ارکستر سمفونیک از دنیا رفت

  گورگن موسسیان، رهبر سابق گروه کر ارکستر سمفونیک تهران، شامگاه گذشته از دنیا رفت.
  این هنرمند که 70 سال سن داشت، شامگاه 17 آبان به‌دلیل نارسایی کبد درگذشت.
  استاد گورگن موسسیان پس از انقلاب نزدیک به 20 سال گروه کر ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرده و در هنرستان موسیقی دختران و پسران نیز تدریس کرد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։