فا

فرهنگ و هنر

Items filtered by date: شنبه, 11 آذر 1396 - آلیک آنلاین

واهه هاکوبیان استاندار سیونیک ارمنستان در حاشیه مذاکرات تجاری با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس در زمینه صنعتی و تجاری رشد قابل توجهی داشته و همکاری مناطق آزاد ارس و مغری امکان توسعه و رشد تجارت و اقتصاد در دو کشور را افزایش خواهد داد.

Published in اقتصادی

روزنامه آلیک: آیا در این سفر در مورد کریدور شمال- جنوب و خط‌آهن ایران و ارمنستان صحبتی شد؟

محمدرضا انصاری: بله. طبیعتا این حوزه بخشی است که برای همه برد- برد- برد است. یعنی همه کشورهایی که در این پروژه حضور دارند از آن سود می‌برند. اما بخشی از این کریدور با اتوبان‌سازی اتفاق می‌افتد. اتوبانی که از مرز ایران به ارمنستان و از ارمنستان به گرجستان تا دریای سیاه ادامه پیدا می‌کند. بخش دیگری از این کریدور نیز با احداث راه‌آهن رخ می‌دهد که مذاکرات هر دو بخش نیز بین طرفین در جریان است. اما به نظر من ما باید از جانب ایران روی این مساله فعال‌تر عمل کنیم به این دلیل که به نظر من بیشترین سود را ایران از این ماجرا می‌برد.

بر اثر حمله با خودرو به عابران در نزدیکی منطقه «استاکول» در جنوب لندن، 5 نفر مجروح شدند که حال 2 نفر از آن‌ها وخیم گزارش‌شده است.

Published in اجتماعی

شبکه تلویزیونی آمریکایی فاکس نیوز گزارش داد، براساس اطلاعاتی که وزارت دفاع عراق بدست آورده، ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش همچنان زنده اما زخمی و در جایی نزدیک مرز عراق- سوریه مخفی شده است.

Published in سیاسی

وارتان وسکانیان کارشناس ارشد مسائل بین المللی و ایران شناس ارمنستانی با اشاره به توافق های موجود و سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به ارمنستان، گفت: زمینه رشد و ارتقاء همکاری های اقتصادی تهران و ایروان تا سطح عالی روابط سیاسی دو کشور فراهم است.

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 برگزار و ایران در گروه B با تیم های قدرتمند پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه شد.

Published in ورزشی

سرگئی لاوروف: توافق هسته ای با ایران پابرجا بوده، این توافق وجود دارد. چند روز پیش، آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تایید کرد که ایران به تعهدات خود بر اساس این توافق عمل می کند. قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد این توافق را به اتفاق آرا تایید کرد و این بخشی از قانون بین المللی است. تمام.

Published in سیاسی

محمد بیگدلی مدیر عامل بانک ملت در سفری که به منظور توسعه فعالیت های شعبه این بانک در ایروان داشت، در دیداربا سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان اعلام کرد که این بانک در طرح های توسعه ای ارمنستان مشارکت می کند.

Published in اقتصادی

فدریکا موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سومین نشست بین المللی گفت و گوهای مدیترانه در رم، ضمن دفاع از توافق هسته ای، تاکید کرد: برجام غیر قابل مذاکره است و نمی توان آنرا تغییر داد، اروپا انتظار احترام به آن را دارد.

Published in سیاسی
صفحه1 از2
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։