فا

برای تحلیل شرایط امروز منطقه قفقاز جنوبی، موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان به جهت نگاهی همه جانبه نگر نسبت به تحلیل اوضاع کشورهای به سراغ دکتر آرمن اسرائیلیان از کارشناسان ارشد مطالعات شرق شناسی در دانشگاه ایروان رفته است تا نگاه کارشناسان این منطقه نسبت به تحولات را جویا شود.

کارن خانلری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار تغییر نظام آموزش تکمیلی در مقطع دکتری و ارشد شد و عنوان کرد: باید تحصیلات تکمیلی در این دو مقطع فقط برای نخبگان رایگان باشد.

بانک مرکزی اعلام کرد: تمام امور مربوط به رفع سوء اثر از چک‌های برگشتی اشخاص از طریق شعب و واحدهای تابعه بانک‌ها با ۶ راهکار امکانپذیر است.

نکته قابل توجه در اکران فیلم در سینماهای ارمنستان این است که فیلم "یه وا" برای مخاطبان فارسی زبان، در سه سینمای ایروان با زیرنویس فارسی به نمایش در خواهد آمد.

پیرو سفر دکتر سرکار دبیر ستاد نانو جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه به ارمنستان، موافقت نامه همکاری بین سه شرکت و موسسه ایرانی و ارمنستانی فعال در حوزه نانو و سلول های دانش بنیان روز گذشته با سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان به امضا رسید.

سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان روز گذشته از اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بازدید نمودند.

نزدیک به یکسال است که یک موسسه به ظاهر مطالعاتی به نام «مرکز بررسی های ایران» یا «ایرام» در آنکارا جهت رصد، تحلیل، تفسیر اخبار و رخدادهای ایران تاسیس شده است.

موضوع برجام با توجه به اهمیت آن در عرصه بین المللی، در دستور کار دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در روز 22 شهریور در شهر سوچی قرار داشت که تاکید شد این توافق بین المللی غیرقابل مذاکره است و همه باید متعهد به آن باشند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان روز گذشته از آغاز مذاکرات المار محمدیاراف و ادوارد نعلبندیان وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نیویورک برای بررسی راهکارهای حل سیاسی مناقشه قره باغ خبر داد.

صفحه1 از431
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։