فا

سیاست

پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396 10:54

خواهرخواندگی دلیجان مرکزی با دیلیجان ارمنستان

در سفر سفیر ارمنستان به استان مرکزی، پیمان خواهرخواندگی دلیجان مرکزی با دیلیجان ارمنستان بسته شد.

«آلیک» - در سفر سفیر ارمنستان به استان مرکزی، پیمان خواهرخواندگی دلیجان مرکزی با دیلیجان ارمنستان بسته شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ارک؛ معاون عمرانی استانداری مرکزی در دیدار با سفیر جمهوری ارمنستان گفت: پیمان خواهرخواندگی ظرفیت لازم را برای مشارکت شهرها فراهم می‌کند که این امر باعث توسعه پایدار شهرهای درگیر می‌شود.

فیلی افزود: پیمان خواهرخواندگی اهداف بشر دوستانه بین شهرها است و آنها را در راه رساندن پیام صلح به سراسر دنیا پیش می‌برد و در تغییر سطح فرهنگی دو شهر خواهرخوانده و تبادل فرهنگ‌ها نقش بسزایی دارد که در این بین برخی از شهرهای خواهر خوانده هر ساله با برگزاری مسابقه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف به پیشبرد این هدف کمک بسیاری می‌کنند.

وی گفت: اگر از فرصت خواهرخواندگی به درستی استفاده شود، می توان برای توسعه صنعت گردشگری کشور و اشتغالزایی گام های موثری برداشت.

فیلی افزود: خواهرخواندگی موجب ارتقای جایگاه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی شهر، گسترش، شناساندن همه‌جانبه ظرفیت‌ها، تحکیم و گسترش روابط دوجانبه با شهرهای خواهر‌خوانده، توسعه دیپلماسی شهری را موجب می شود که باید تلاش شود ارتباط فرهنگی خود را با شهرهای خواهرخوانده افزایش دهیم.

وی گفت: وجود نیروی انسانی خلاق و با انگیزه و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در بخش صنعت استان مرکزی و دیگر استان های ایران، این کشور را در زمره کشورهای صنعتی دنیا قرار داده است و صنعتگران و تجار ارمنستان علاقه بسیاری برای گسترش مراودات اقتصادی با این کشور دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։