فا

سیاست

دوشنبه, 26 تیر 1396 14:24

معاون اقتصادی استاندار گلستان: گلستان ظرفیت بسیار خوب برای توسعه روابط تجاری با ارمنستان دارد

معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار گلستان گفت: این استان از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف برای توسعه روابط تجاری با کشور ارمنستان برخوردار است.

«آلیک» - معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار گلستان گفت: این استان از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف برای توسعه روابط تجاری با کشور ارمنستان برخوردار است.

به گزارش ایرنا، محمود ربیعی امروز در نشست سفیر ارمنستان با فعالان اقتصادی استان گلستان در گرگان اظهار داشت: حضور سفیر ارمنستان در استان گلستان فرصت مغتنمی است که ارتباطات تجاری بهتری با این کشور دوست و همسایه برقرار شود.

وی تولیدات کشاورزی و گردشگری را از جمله ظرفیت های کم نظیر استان گلستان برشمرد و گفت: تولید توتون در این استان به لحاظ کیفیت و مرغوبیت در منطقه کم نظیر بوده و آمادگی صادرات این محصول را تا ظرفیت 2 هزار تن به کشور ارمنستان داریم.

به گفته وی اکنون بخشی از توتون تولیدی استان گلستان به کشور روسیه صادر می شود.

ربیعی همچنین به وجود جاذبه های گردشگری بکر استان گلستان اشاره کرد و افزود: از این ظرفیت می توان بیش ازگذشته برای جذب گردشگر از کشور ارمنستان استفاده کرد.

اخبار مرتبط

 • سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد
  سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد

  آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران گفت: استان خراسان رضوی دارای زمینه های بسیار به ویژه در حوزه اقتصادی و علمی برای همکاری مشترک با کشور ارمنستان است.

 • ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران
  ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران

  آراتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان گفت: امسال بیش ازصد هیات از استان های مختلف ایران به ارمنستان سفر کردند و ما در این سفرها به دنبال فراهم کردن کسب و کار و تولید مشترک هستیم.

 • صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی
  صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی

  آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران گفت: صنایع غذایی، گردشگری، انرژی های برگشت پذیر و نیز صنعت طلا و جواهر زمینه هایی هستند که کشور متبوعم می تواند در آنها با خراسان رضوی فعالیت کند.

 • ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند
  ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند

  سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، بازرگانی، گمرگی و مالیاتی و رفع مشکلات در این عرصه ها گفت وگو کردند.

 • امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس
  امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس

  آرام آنانیان مدیرعامل خبرگزاری آرمن پرس ارمنستان به همراه آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران روز گذشته ضمن بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با محمد خدادی مدیرعامل این خبرگزاری دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار همچنین مدیران عامل این دو خبرگزاری قرارداد همکاری‌های خبری فی مابین امضا کردند.

 • در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود
  در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود

  آرمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، با اشاره به معرفی شهر گوریس ارمنستان به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای مشترک‌المنافع در سال ۲۰۱۸ گفت: «از کشورهایمشترک‌المنافع گروه‌های زیادی برای اجرای برنامه به ارمنستان خواهند آمد، از ایران نیز دعوت می‌کنیم که به‌عنوان مهمان افتخاری در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کند. همچنین می‌توان نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی ایرانی برای نمایش و فروش در این برنامه‌های فرهنگی ترتیب داد. این فرصت خوبی است تا هزاران نفری که از کشورهای مشترک‌المنافع برای شرکت در این رویداد فرهنگی به گوریس می‌ایند با صنایع‌دستی ایرانی آشنا شوند».

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։