فا

سیاست

دوشنبه, 26 تیر 1396 14:26

نشست معرفی ظرفیت‌های تجارت استان گلستان با کشور ارمنستان برگزار شد

نشست معرفی ظرفیت های تجارت استان گلستان با کشور ارمنستان امروز و با حضور سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان برگزار شد.

«آلیک» - نشست معرفی ظرفیت های تجارت استان گلستان با کشور ارمنستان امروز و با حضور سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این نشست با حضور برخی از شرکت‌های خدمات فنی مهندسی، نمایندگان صنایع گوشت و مرغ، زنجیره تولید مرغ، صنایع تبدیلی، میوه و سبزیجات و خوراک دام و طیور استان گلستان برگزار شد.

سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران در این نشست اظهارکرد: صنایع معدنی و فرآوری مواد غذایی از نمونه صادرات ارمنستان است.

آرتاشس تومانیان با اشاره به اینکه مزایای مالیاتی برای برخی سرمایه گذاری‌ها در ارمنستان وجود دارد، گفت: کسب و کارهای کوچک با یک نظام مالیاتی متفاوتی در این کشور فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه سه منطقه آزاد تجاری در ارمنستان وجود دارد که دو منطقه تخصصی و یک منطقه عمومی است، تصریح کرد: این نقاط مربوط به آی تی، ارتباطات، جواهر، ساعت و صنایع معدنی است.

سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: سومین منطقه نیز در نزدیکی مرز با ایران در حال تاسیس است.

تومانیان بیان کرد: وضعیت ایران از نظر بهداشت، درمان، نانو تکنولوژی و داروسازی در حد استانداردهای بین المللی است.

وی سرمایه گذاری در بخش دارو سازی را یکی از جهت‌های اصلی سرمایه گذاری در ارمنستان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر با همکاری چند شرکت ایرانی، در ارمنستان به دنبال تولید مشترک هستیم.

سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با وجود اقدامات مهمی که دولت ایران با ایجاد توافق نامه برجام انجام داده است، اما هنوز نظام بانکی ایران حالت عادی به خودش نگرفته است. میبینیم که نظام بانکی و مالی آمریکا همیشه به دنبال ایجاد محدودیت‌هایی برای نظام بانکی ایران است. اگر این محدودیت‌ها کمتر شود ما می‌توانیم ارتباطات بانکی خوبی با یکدیگر داشته باشیم.

تومانیان سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران فردا با استاندار گلستان و معاونین وی دیدار خواهد داشت.

اخبار مرتبط

 • سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد
  سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد

  آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران گفت: استان خراسان رضوی دارای زمینه های بسیار به ویژه در حوزه اقتصادی و علمی برای همکاری مشترک با کشور ارمنستان است.

 • ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران
  ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران

  آراتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان گفت: امسال بیش ازصد هیات از استان های مختلف ایران به ارمنستان سفر کردند و ما در این سفرها به دنبال فراهم کردن کسب و کار و تولید مشترک هستیم.

 • صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی
  صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی

  آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران گفت: صنایع غذایی، گردشگری، انرژی های برگشت پذیر و نیز صنعت طلا و جواهر زمینه هایی هستند که کشور متبوعم می تواند در آنها با خراسان رضوی فعالیت کند.

 • ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند
  ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند

  سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، بازرگانی، گمرگی و مالیاتی و رفع مشکلات در این عرصه ها گفت وگو کردند.

 • امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس
  امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس

  آرام آنانیان مدیرعامل خبرگزاری آرمن پرس ارمنستان به همراه آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران روز گذشته ضمن بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با محمد خدادی مدیرعامل این خبرگزاری دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار همچنین مدیران عامل این دو خبرگزاری قرارداد همکاری‌های خبری فی مابین امضا کردند.

 • در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود
  در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود

  آرمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، با اشاره به معرفی شهر گوریس ارمنستان به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای مشترک‌المنافع در سال ۲۰۱۸ گفت: «از کشورهایمشترک‌المنافع گروه‌های زیادی برای اجرای برنامه به ارمنستان خواهند آمد، از ایران نیز دعوت می‌کنیم که به‌عنوان مهمان افتخاری در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کند. همچنین می‌توان نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی ایرانی برای نمایش و فروش در این برنامه‌های فرهنگی ترتیب داد. این فرصت خوبی است تا هزاران نفری که از کشورهای مشترک‌المنافع برای شرکت در این رویداد فرهنگی به گوریس می‌ایند با صنایع‌دستی ایرانی آشنا شوند».

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։