فا

سیاست

چهارشنبه, 14 شهریور 1397 09:51

بررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی ایرانی در ارمنستان

گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان روز گذشته میهمان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بود که در این دیدار طرفین فرصت ها و موقعیت های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

«آلیک» - به منظور برررسی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی که در ارمنستان فعالیت می نمایند، گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان روز گذشته میهمان سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بود که در این دیدار طرفین فرصت ها و موقعیت های سرمایه گذاری در این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، سجادی با اشاره به اینکه لغو روادید، ایجاد منطقه آزاد مغری و همجواری آن با منطقه آزاد ارس و انعقاد تفاهم نامه همکاری با اتحادیه گمرگی اورآسیا، فرصت های فراوانی را برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی فراهم نموده تا نسبت به صدور کالاها و خدمات ایرانی و ایجاد شرکت های مشترک با طرف های ارمنی برای تولید کالاهای ایرانی جهت صدور به کشورهای اورآسیایی اقدام نمایند.

سفیر کشورمان در این دیدار وجود برخی مشکلات و موانع از جمله برورکراسی اداری را از موانع مهم در عدم تمایل فعالان و تولید کنندگان ایرانی برای حضور در بازار ارمنستان دانست و خواستار متمرکز شدن امور مربوط به سرمایه گذاری و تجارت خارجی، مشخص شدن مالکیت خصوصی در ارمنستان بویژه در منطقه آزاد مغری و ... در یک سازمان و یا وزارتخانه گردید.

در ادامه این دیدار گاگیک مارکاریان رئیس اتحادیه کارفرمایان نیز دانش و ظرفیت های تولیدی عظیم شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف را خاطرنشان نموده و از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در ارمنستان استقبال نمود.

رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان موفقیت این شرکت ها در قلمرو ارمنستان را مستلزم آشنایی کارفرمایان، تجار و کارخانه داران با قوانین و مقررات فعالیت و سرمایه گذاری در این کشور دانست و آمادگی خود را جهت برگزاری دوره های آموزشی برای تجار و فعالان اقتصادی ایرانی اعلام نمود.

در این دیدار زمینه ها و فرصت های مختلفی که شرکتهای ایرانی قادر به حضور در بازار ارمنستان می باشند مورد بررسی قرار گرفت و حوزه های مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور مورد مذاکره طرفین قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։