فا

سیاست

دوشنبه, 19 شهریور 1397 09:42

توافق روسیه و ارمنستان درباره قیمت گاز صادراتی مسکو به ایروان

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد با روسیه توافق شده است تا موضوع مشکل قیمت گاز صادراتی این کشور به ایروان طی مذاکرات دوجانبه مورد بررسی قرار گیرد.

«آلیک» - نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد با روسیه توافق شده است تا موضوع مشکل قیمت گاز صادراتی این کشور به ایروان طی مذاکرات دوجانبه مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از تاس،‌ نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، گفت: مسکو و ایروان توافق کردند تا در قیمت گاز صادراتی روسیه به این کشور تجدید نظر کنند.

پاشینیان می‌گوید: گاز وارداتی روسیه به ارمنستان با قیمت پایین وارد می شود اما مشکل اینجاست که این گاز با قیمتی حدود ۲ برابر به دست مصرف کنندگان ارمنی می رسد.

وی ادامه داد: من در این زمینه با پوتین، رئیس جمهور روسیه، صحبت کردم و قرار شد علت این دو برابر شدن قیمت مورد بررسی قرار گیرد.

پاشینیان افزود: لازم است در زمینه روند قیمتگذاری گاز صادراتی روسیه به ارمنستان تجدید نظر شده و این روند بهینه تر شود و شرایط بهتری فراهم شود. ما با پوتین توافق کردیم که در این زمینه همکاری کنیم.

گاز ارمنستان توسط زیر مجموعه شرکت گازپروم روسیه در ارمنستان با نام "گازپروم ارمنیا" وارد، قیمتگذاری و توزیع می شود.

آرتور گریگوریان، وزیر انرژی ارمنستان، پیشتر گفته بود که مذاکرات در این باره در ماه نوامبر بین مسکو و ایروان برگزار خواهد شد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։