فا

سیاست

دوشنبه, 26 فروردين 1398 09:20

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس: طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از صنعت، معدن و تجارت تصویب شد

عبدالله رضیان از تصویب جزییات طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون خبر داد.

«آلیک» - عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب جزییات طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، عبدالله رضیان در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن گفت: تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت و معدن طرحی دارای یک ماده واحده‌ و 5 تبصره است.

وی در توضیح طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: براساس این طرح بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک شده و وزارت بازرگانی تشکیل می‌شود براساس طرح مذکور مقرر شد؛ بخش تجارت و بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی نیز به وزارتخانه جدید ملحق شود.

رضیان خاطرنشان کرد: براساس تبصره‌ یک 'طرح تفکیک وزارت تجارت و خدمات بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت' سازمان‌های تابعه مربوط به حوزه تجارت باید به وزارت بازرگانی بازگردانده ‌شود.

وی تصریح کرد: در سایر تبصره‌ها نیز جزییات مربوط به مسائل مالی انتزاع وزارت بازرگانی از صنعت و معدن بررسی شد براساس این تبصره‌ها دولت نمی‌تواند به ازای تشکیل وزارتخانه‌ جدید هزینه‌ای اضافه ای به کشور تحمیل کند و باید با امکانات و بودجه موجود این وزارت را تشکیل دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک توسعه تجارت، کشاورزی و صنعت و معدن در اختیار وزارتخانه‌های بازرگانی، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد و وزارت اقتصاد نیز باید مدیران این بانک ها را تعیین کند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։