فا

سیاست

پنج شنبه, 21 شهریور 1398 09:37

دستیاران بولتون استعفا کردند

شبکه تلویزیونی "المیادین" لبنان شب گذشته گزارش داد: یک روز پس از برکناری جان بولتون توسط ترامپ، سه تن از دستیاران ارشد وی نیز استعفا کردند.

«آلیک» - شبکه تلویزیونی "المیادین" لبنان شب گذشته گزارش داد: یک روز پس از برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید توسط ترامپ، سه تن از دستیاران ارشد وی نیز استعفا کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از این شبکه خبری، گرت مارکز، سارا تینسلی و کریستین ساموئل سه مشاور بولتون یک روز پس از برکناری وی، استعفا کردند.

استعفای تینسلی در حالی رخ می دهد که وی از دهه ۸۰ میلادی در کنار بولتون کار کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شب سه‌شنبه در توئیتی برکناری بولتون را اعلام کرد.

اگرچه از چند مدت پیش، رسانه های آمریکایی بروز اختلافاتی میان رئیس جمهوری این کشور با برخی نزدیکان و مشاورانش را پیش بینی کرده بودند، اما بیشتر آن‌ها برکناری مایک پومپئو وزیر امور خارجه کاخ سفید را محتمل‌تر می دانستند.

گفته می شود چارلز کوپرمن معاون بولتون اینک به عنوان سرپرست موقت شورای امنیت ملی انجام وظیفه می کند تا در هفته های آینده، ترامپ نامزدهای احتمالی اش که گفته می شود پنج نفر هستند را به عنوان مشاور احتمالی امنیت ملی کاخ سفید معرفی کند.

در هفته های گذشته، رسانه های آمریکایی از بروز اختلاف نظر شدید میان ترامپ و بولتون خبر می دادند. گفته می شود این دو، پیش از این نیز در زمینه سیاست های کاخ سفید در قبال ایران، کره شمالی و حتی ونزوئلا رویکردهای کاملاً متفاوتی داشتند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։