فا

سیاست

شنبه, 19 فروردين 1396 09:43

لاوروف تجاوزگری آمریکا به سوریه را غیرقابل پذیرش اعلام کرد

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه حمله موشکی آمریکا به سوریه خصمانه، تجاوزگرانه و غیرقابل پذیرش است، گفت: انجام چنین اقدام هایی فقط سبب تنش بیشتر اوضاع می شود.

«آلیک» - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با اعلام اینکه حمله موشکی آمریکا به سوریه خصمانه، تجاوزگرانه و غیرقابل پذیرش است، گفت: انجام چنین اقدام هایی فقط سبب تنش بیشتر اوضاع می شود.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه شامگاه دیشب به نقل از سخنان انتقادی لاوروف در مذاکره تلفنی با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه، نوشت: اقدام واشنگتن در حمله موشکی، تلاش های مسکو و آنکارا را برای حل و فصل صلح آمیز بحران سوریه هدر می دهد.

در ادامه این مذاکره تلفنی همچنین بر اهمیت انجام تحقیقات دقیق و بی طرفانه در باره واقعه انفجار شیمیایی در شهر خان شیخون استان ادلب و موارد کاربرد تروریست ها از جنگ افزارهای سمی تاکید شد.

دو کشور همچنین بر ادامه مذاکرات سوری-سوری به عنوان تنها راه دستیابی به صلح در سوریه تاکید کردند.

کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه خواستار اعلام محکومیت حمله موشکی بدون مجوز آمریکا به سوریه به عنوان یک کشور عضو سازمان ملل شد.

وزارت خارجه روسیه هم دیروز با تجاوزگر خواندن آمریکا علیه سوریه، خبر داد که همه توافق های نظامی با واشنگتن در باره جلوگیری از بروز حوادث هوایی در آسمان این کشور را تعلیق کرده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։