فا

سیاست

شنبه, 19 فروردين 1396 11:22

مین زدایی مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات

قرار است با مشارکت اتحادیۀ اروپا و سازمان ملل متحد، مناطق مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات مین زدایی شود.

«آلیک» - قرار است با مشارکت اتحادیۀ اروپا و سازمان ملل متحد، مناطق مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه های آرارات مین زدایی شود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری Milliyet ترکیه خبرداد که طبق برنامه‌ای با مشارکت اتحادیۀ اروپا و سازمان ملل متحد، مناطق مرزی ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان طی دو سال مین زدایی خواهند شد.

عملیات مین‌زدایی مرزهای ترکیه با جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان و ارمنستان در دامنه‌های کوهستان آرارت، آغاز شد.

در چارچوب این پروژه مرزهای ترکیه با ایران، آذربایجان و ارمنستان، طی دو سال توسط یک شرکت آفریقایی مین روبی خواهند شد. به گفتۀ مقامات این شرکت، حدود 222 هزار مین از مناطقی به وسعت مجموعاً 15 کیلومتر مربع در مرزهای یاد شده کشف و خنثی خواهند شد.

اخبار مرتبط

 • آقاجانیان: آرارات هنوز نفس می کشد
  آقاجانیان: آرارات هنوز نفس می کشد

  مارکار آقاجانیان: آرارات بخشی از تاریخ فوتبال این سرزمین است هر چند که در سال های اخیر و شاید یکی دو دهه اخیر حضور پر رنگی در لیگ برتر یا لیگ یک نداشته است.

 • دیدگاه - بامداد غروب جامگان
  دیدگاه - بامداد غروب جامگان

  فوتبال دیگر فقط موضوع ورزشی نویسان نیست.
  با اینكه شاید این موضوع تازگی نداشته باشد ولی با این وجود كوچكترین حركتی، ولو خارج از میادین ورزشی نه تنها موضوعیت مطرح شدن در مباحث جامعه شناختی، آن هم با دارا بودن كلیه پتانسیل های مربوطه را دارد، بلكه جامعه هدف را دچار تحولاتی خواهد كرد كه بذر امید تنها یكی از محصولات آن خواهد بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։