فا

سیاست

چهارشنبه, 23 فروردين 1396 10:39

مذاکرات ایران و ارمنستان در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی

در دیدار سفیر کشورمان در ایروان با وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان، پیرامون تعامل در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی و انجام مانورهای همکاری دوجانبه با هلال احمر ایران و ارمنستان، مذاکره شد.

«آلیک» - در دیدار سفیر کشورمان در ایروان با وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان، پیرامون تعامل در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی و انجام مانورهای همکاری دوجانبه با هلال احمر ایران و ارمنستان، مذاکره شد.

به گزارش ایسنا، سید کاظم سجادی، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، با داویت تونویان، وزیر وضعیت‌های اضطراری جمهوری ارمنستان ملاقات کرد.

در این دیدار، سجادی خواستار همکاری دو کشور در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی، امدادرسانی، ایجاد زیرساخت‌های مطمئن از قبیل شهرک‌ها و جاده‌ها با حضور بخش خصوصی دو کشور و همچنین همکاری وزارت وضعیت‌های فوق‌العاده جمهوری ارمنستان با وزارت کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شد.

تونویان در این ملاقات با استقبال از همکاری همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران، گفت: دولت ارمنستان در زمینه همکاری با جمهوری اسلامی ایران قائل به هیچ محدودیتی نبوده و خوشبختانه بسترهای لازم برای این همکاری در یادداشت تفاهم همکاری بین نهادهای دو کشور فراهم شده است.

وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان همچنین به همکاری با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان اولین گام اشاره کرد و آمادگی وزارت وضعیت‌های اضطراری ارمنستان را جهت ارسال دعوتنامه برای سفر رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان اعلام کرد و خواستار انجام این سفر در آینده نزدیک شد.

 تونویان همچنین خواستار برگزاری مانورهای همکاری دوجانبه با هلال احمر کشورمان و تحکیم روابط بین این دو سازمان جهت انتقال دانش فنی به ‌منظور پیشگیری از اتفاقات ناگوار در دو کشور شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։