فا

سیاست

چهارشنبه, 23 فروردين 1396 14:43

سخنگوی وزارت خارجه تمدید تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران را محکوم کرد

قاسمی: جمهوری اسلامی ایران فارغ از این قبیل وارونه‌ نمایی‌ها و جوسازی‌ها به مسیر خود در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندان خود بر اساس اصول مترقی اسلامی و قانون اساسی ادامه خواهد داد.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برخوردهای دوگانه و سیاسی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر روندی شکست‌خورده و ناکارآمد دانست.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تمدید تحریم‌های حقوق بشری علیه کشورمان توسط اتحادیه اروپایی گفت: جمهوری اسلامی ایران روند تکراری و ناسالم برخوردهای دوگانه و سیاسی و سوء استفاده ابزاری از حقوق بشر توسط اتحادیه اروپا، از جمله تمدید تحریم‌های یک جانبه غیر مشروع به بهانه نقض حقوق بشر، که سیاستی شکست‌خورده و ناکارآمد است را محکوم می‌کند.

وی افزود: متاسفانه اتحادیه اروپا نشان داده است که درک درست و واقع بینانه‌ای از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران ندارد و با برخوردهای کاملا سیاسی، چشمان خود را بر واقعیات مربوط به حقوق شهروندی در نظام مردمسالاری دینی در ایران بسته است.

قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران فارغ از این قبیل وارونه‌ نمایی‌ها و جوسازی‌ها به مسیر خود در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندان خود بر اساس اصول مترقی اسلامی و قانون اساسی ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։