فا

سیاست

پنج شنبه, 24 فروردين 1396 11:14

قاسمی: ایران اجرای کامل تعهدات برجام را از سوی همه اعضای آن در فضایی سازنده انتظار دارد

قاسمی: ایران ضرورت پایبندی کلیه طرف‌ها به تعهدات و اجرای مفاد برجام را با حسن نیت، که در بیانیه اخیر گروه هفت نیز آمده را لازمه پایداری برجام بعنوان یک سند چندجانبه مشتمل بر تعهدات متقابل می‌داند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در واکنش به بیانیه اخیر گروه هفت کشور صنعتی در ایتالیا گفت: ایران ضرورت پایبندی کلیه طرف‌ها به تعهدات و اجرای مفاد برجام را با حسن نیت، که در بیانیه اخیر گروه هفت نیز آمده را لازمه پایداری برجام بعنوان یک سند چندجانبه مشتمل بر تعهدات متقابل می‌داند.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، بهرام قاسمی دیشب تصریح کرد: ایران اجرای متوازن و کامل تعهدات برجام را از سوی همه اعضای آن در فضایی سازنده انتظار دارد.

وی افزود: به گواه گزارش های عملکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران تاکنون با دقت و به صورت کامل همه تعهدات خود در حوزه هسته ای را اجرا کرده و انتظار طبیعی، مشروع و قانونی ایران این است که طرف های دیگر نیز متقابلا هم در رفتار عملی و هم در موضعگیری های سیاسی به تکالیف برجامی خود از جمله در حوزه رفع تحریم ها عمل کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در عین حال، تصریح می کند که برنامه دفاعی موشکی ایران به هیچ عنوان ارتباطی به برجام نداشته و ماهیت و نحوه طراحی موشک های بالستیک ایران نیز به گونه ای است که آزمایش های موشکی ایران هیچ مباینتی با قطعنامه 2231 شورای امنیت ندارد.

وی تاکید کرد، بدیهی است جمهوری اسلامی ایران فارغ از سوء تفاهم های طرف های غربی در مورد ماهیت برنامه موشکی، به مسئولیت خود برای ارتقای توانمندی‌های دفاعی خود برای حراست از امنیت ملی و ارتقای صلح و ثبات منطقه ای واقف است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։