فا

سیاست

یکشنبه, 27 فروردين 1396 14:45

شمار قربانیان حمله تروریستی حلب به 126 تن رسید

دیده بان حقوق بشر سوریه امروز اعلام کرد که شمار قربانیان حمله تروریستی روز گذشته به منطقه الراشدین حلب که اتوبوس های حامل شهروندان آزاد شده فوعه و کفریا را هدف قرار داده بود، به 126 تن از جمله 68 کودک رسید.

«آلیک» - دیده بان حقوق بشر سوریه امروز اعلام کرد که شمار قربانیان حمله تروریستی روز گذشته به منطقه الراشدین حلب که اتوبوس های حامل شهروندان آزاد شده فوعه و کفریا را هدف قرار داده بود، به 126 تن از جمله 68 کودک رسید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبد الرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه درباره آخرین آمار قربانیان حمله تروریستی به منطقه الراشدین گفت: شمار قربانیان به 126 نفر رسیده که 109 تن از آنها از اهالی شهرک های آزاد شده فوعه و کفریا هستند.

وی با بیان اینکه 68 تن از قربانیان این حمله کودک هستند، اعلام کرد که شمار افزاد زخمی به صدها تن رسیده و احتمال افزایش کشته شدگان در میان آنها زیاد است.

بر اساس این گزارش، پنج هزار تن از ساکنان شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه روز جمعه وارد استان حلب شدند.

ساکنان این منطقه پس از دو سال محاصره کامل با 75 دستگاه اتوبوس و 20 آمبولانس بامداد جمعه از فوعه و کفریا خارج شدند و پس از ورود به منطقه الراشدین حلب مورد حمله تروریستی قرار گرفتند.

سازمان ملل متحد این حمله تروریستی را محکوم و خواستار پیگیری و بازخواست عاملان این حمله شد.

براساس گزارش منابع آگاه، این انفجار تروریستی توسط یک خودروی حامل نزدیک به یک تن مواد منفجره و از سوی یک گروه مسلح صورت گرفته و نمی تواند از سوی یک عامل معمولی صورت گرفته باشد.

همچنین انفجار مذکور باعث منهدم شدن 20 خودروی آمبولانس شد که اهالی بیمار و مجروحان شهرک های فوعه و کفریا را همراهی می کردند. خودروی انتحاری با تظاهر به حمل مواد غذایی برای کودکان و غیرنظامیان شهرک های فوعه و کفریا خود را به آنها نزدیک کرده و منفجر شد.

منابع محلی اعلام کرده بودند که این توافق با میانجیگری کشور قطر امضا شده است و 15 تا 17 فروردین اجرا می شود و براساس این توافق به تروریست های مستقر در مضایا و زبدانی و بلودان اجازه داده می شود به هر منطقه ای که مایل باشند بروند و افراد مسلحی که تصمیم به ماندن در این 2 شهر می گیرند از سوی دولت سوریه مورد پیگرد قرار نگیرند.

برخی منابع نیز شمار تروریست های زندانی که قراراست براساس این توافق آزاد شوند را یکهزار و 500 نفر اعلام کرده اند.

اجرای آتش بس 9 ماهه میان دولت و تروریست ها که شامل شهرهای ادلب، معره مصرین، تفتناز، رام حمدان در شمال سوریه و شهرک های ببیلا، بیت سحم و یلدا در جنوب دمشق می شود از دیگر بندهای توافق ادعایی این رسانه ها به شمار می رود.

در حالی که نخستین تاریخی که برای اجرای این توافق اعلام شد 15 تا 17 فروردین ماه و آخرین تاریخ اعلام شده برای اجرای آن 20 فروردین بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։