فا

سیاست

دوشنبه, 28 فروردين 1396 09:08

نامه وزارت خارجه سوریه به سازمان ملل و شورای امنیت / لزوم تلاش های همه جانبه برای مبارزه با تروریسم

وزارت خارجه سوریه در این دو نامه از دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت خواست تا این حمله تروریستی را محکوم کنند و از دولت هایی که این تروریست ها را مسلح کرده، کمک مالی می کنند و پناه می دهند توضیح خواسته شود.

«آلیک» - وزارت خارجه سوریه در واکنش به انفجار تروریستی روز جمعه در منطقه الراشدین حلب، در دو نامه جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت بر ضرورت تلاش جامعه جهانی همگام و هماهنگ با دولت سوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه از دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت خواست تا این حمله تروریستی را محکوم کنند و از دولت هایی که این تروریست ها را مسلح کرده، کمک مالی می کنند و پناه می دهند توضیح خواسته شود.

وزارت خارجه سوریه افزود: کشورهایی که از این تروریست ها حمایت می کنند باید به تصمیمات شورای امنیتی در خصوص مبارزه با تروریسم پایبند باشند.

در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: این انفجار تروریستی همزمان با حملات دیوانه وار گروه های تروریستی نشانگر شکست این طرف ها در برابر موفقیت روند آشتی ملی در سوریه و شکست از ارتش سوریه است.

وزارت خارجه سوریه افزود: انفجار تروریستی که اتوبوس حامل شهروندان فوعه و کفریا را هدف قرار داد و باعث کشته شدن 126 نفر از جمله 68 کودک شد در منطقه ای به وقوع پیوست که تحت اشغال گروه های تروریستی است که از سوی ترکیه، قطر و عربستان حمایت می شوند.

در این نامه آمده است که اهالی دو شهر فوعه و کفریا بیش اط چهار سال است که در محاصره تروریست ها قرار داشتند و اگر تلاش دولت سوریه برای خروج آن ها از این منطقه نبود، این مردم با فاجعه انسانی روبه رو می شدند.

در پایان وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، دولت سوریه بار دیگر بر ضرورت یکپارچه شدن تلاش جامعه جهانی در مبارزه با تروریسم از طریق همکاری و هماهنگی با دولت سوریه و توقف فریبکاری و نادیده گرفتن این حقیقت که اولویت مبارزه با تروریسم است تاکید می‌کند.

در انفجار تروریستی روز جمعه منطقه الراشدین حلب که اتوبوس های حامل شهروندان آزاد شده فوعه و کفریا را هدف قرار داده بود، 126 نفر از جمله 68 کودک کشته شدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։