فا

سیاست

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 10:09

نشست بین المللی سوریه با انتشار بیانیه و تاکید بر حل مناقشه این کشور از طریق سیاسی در تهران پایان یافت

نشست بین المللی سوریه (روند آستانه) با انتشار بیانیه پایانی و تاکید بر حل مشکلات سوریه از طریق راهکارهای سیاسی در تهران به کار خود پایان داد.

«آلیک» - نشست بین المللی سوریه (روند آستانه) با انتشار بیانیه پایانی و تاکید بر حل مشکلات سوریه از طریق راهکارهای سیاسی در تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، تهران در 29 و 30 فروردین 1396 در چارچوب نشست بین المللی سوریه (روند آستانه)، میزبان نشست کارشناسی و جلسات « گروه مشترک» سه کشور ضامن آتش بس سوریه در روند آستانه بود.

در نشست های برگزار شده در تهران، هیات های جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه پیش نویس اسناد ارائه شده به سه طرف، از جمله اسناد مربوط به رژیم آتش بس (اعلام شده در 30 دسامبر 2016 در سوریه) و اجرای آن، همچنین تبادل زندانیان و ربوده شدگان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

هیاتی از متخصصان سازمان ملل متحد با حضور در ملاقاتهای سه جانبه نشست تهران به عنوان ناظر، مباحث تخصصی و کمکهای فنی ارزشمندی را ارائه کردند.

نشست تهران همچنین مقدمات برگزاری چهارمین نشست بین المللی سوریه که قرار است در 13 و 14 اردیبهشت 1396 در آستانه برگزار گردد را فراهم کرد. همه هیات ها توافق کردند که قبل از نشست بلندپایه، جلسه کارشناسی دیگری در 12 اردیبهشت برگزار کنند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان نشست کارشناسی تهران، ضمن تاکید مجدد بر لزوم توجه همزمان به همه ابعاد بحران سوریه از جمله بعد نظامی و مبارزه با تروریسم، بعد سیاسی و یافتن راه حلی سیاسی از طریق توافقات سوری - سوری و بعد انسانی، ابراز امیدواری کرده که روند آستانه و دیگر تلاش های بین المللی، مقدمات پایان هر چه سریعتر بحران سوریه را فراهم و راه رویارویی موثر و همه جانبه با تروریسم که خواسته جامعه بین المللی است را هموار سازد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։