فا

سیاست

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 13:53

کشته شدن یک مامور پلیس در حمله یک داعشی در پاریس

دیشب و در پی حمله یک مرد مسلح در پاریس، یک افسر پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

«آلیک» - دیشب و در پی حمله یک مرد مسلح در پاریس، یک افسر پلیس کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در گزارش اولیه پلیس این حمله اقدامی تروریستی توصیف شده با این حال وزارت کشور فرانسه می‌گوید تشخیص انگیزه این حمله در حال حاضر بسیار زود است و در همین حال منابع پلیس نیز ادعا می‌کنند این حادثه ممکن است به یک دزدی مسلحانه مرتبط باشد.

در اثر این تیراندازی تا کنون یک تن کشته شده و دو تن دیگر به شدت زخمی شده‌اند که حال هر دوی آنها وخیم گزارش شده است. در حال حاضر این منطقه به صورت کامل در کنترل نیروهای پلیس قرار دارد.

این حمله «تروریستی» چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه رخ داده است. فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز با اشاره به تروریستی بودن این حمله بر آمادگی نیروهای امنیتی و پلیس در جریان انتخابات پیش روی این کشور تاکید کرد.

در پی این حمله فرانسوا فیون، نامزد محافظه‌کاران در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه کمپین انتخاباتی امروز خود را لغو کرد.

گروه‌های تروریستی چون داعش، پیش از این بارها پاریس را مورد حملات خود قرار داده‌اند. داعش این بار هم مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته است. داعش در بیانیه‌ای که در اعماق، سایت این گروه، منتشر کرده مهاجم را ابو یوسف البلژیکی معرفی کرده است.

به گفته شاهدان عینی در این حمله که در خیابان شانزه‌لیزه پاریس رخ داده، و فرد مهاجم در نهایت با شلیک پلیس از پا درآمده است.

در واکنش به این حمله، دونالد ترامپ - رئیس‌جمهوری آمریکا - با تسلیت به کشور و مردم فرانسه اظهار کرد: تیراندازی در پاریس به نظر می‌رسد یک حمله تروریستی دیگر است و ما از این بابت بسیار متاسفیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։