فا

سیاست

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 14:12

ابراز تاسف روسیه از کارشکنی آمریکا

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیشب در گفتگوی تلفنی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، از مخالفت واشنگتن با پیشنهاد مسکو و تهران برای تحقیق درباره حادثه «خان شیخون» سوریه ابراز تاسف کرد.

«آلیک» - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیشب در گفتگوی تلفنی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، از مخالفت واشنگتن با پیشنهاد مسکو و تهران برای تحقیق درباره حادثه «خان شیخون» سوریه ابراز تاسف کرد.

به گزارش پارس تودی، سازمان منع تسلیحات شیمیایی روز پنجشنبه تحت فشار آمریکا، پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و روسیه را برای تشکیل گروهی به منظور تحقیق درباره حادثه «خان شیخون» سوریه رد کرد.

در حمله شیمیایی مشکوک روز سه شنبه چهار آوریل، به منطقه «خان شیخون» در جنوب ادلب سوریه، بیش از صد نفر کشته و حدود 400 نفر زخمی شدند.

پس از وقوع این حادثه مشکوک، محور غربی عربی حامی تروریست ها به سرکردگی آمریکا تلاش فروانی کرد، این حمله را به دولت سوریه نسبت دهد، اتهامی که دولت سوریه قاطعانه آن را رد کرده است.

این حمله مشکوک همچنین تبدیل به بهانه ای برای آمریکا شد تا روز جمعه 7 آوریل پایگاه هوایی «الشعیرات» در استان حمص سوریه را که اصلی ترین مرکز مبارزه با گروه های تروریستی «داعش» و «جبهه النصره» در منطقه است هدف 59 فروند موشک کروز قرار دهد.

تجاوز موشکی آمریکا به سوریه در حالی صورت گرفت که گروه های تروریستی در عراق و سوریه بارها در سکوت آمریکا و سازمان ملل از سلاح های ممنوعه از جمله شیمیایی علیه مردم این دو کشور استفاده کرده اند.

بسیاری از کارشناسان متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را تلاشی برای گمراه کردن افکار عمومی و وارونه کردن واقعیت ها به موازات پیروزی های اخیر ارتش سوریه در مقابل تروریست ها عنوان می کنند.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروههای تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان از جمله ترکیه برای سرنگون کردن دولت قانونی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه آغاز شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։