فا

سیاست

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 10:16

خوشبینی سازمان ملل به نتایج دور جدید مذاکرات ژنو درباره سوریه

فرستاده سازمان ملل در امور سوریه، گفت: دور جدید مذاکرات صلح سوریه که این هفته در ژنو برگزار خواهد شد از سازماندهی بهتری برخوردار است.

«آلیک» - فرستاده سازمان ملل در امور سوریه، گفت: دور جدید مذاکرات صلح سوریه که این هفته در ژنو برگزار خواهد شد از سازماندهی بهتری برخوردار است.

به گزارش پارس تودی به نقل از رویتر، استفان دی میستورا دیروز گفت، برخلاف دوره‌های گذشته مذاکرات درباره سوریه در ژنو در دور جدید به دلیل نزدیک شدن دیدگاه ها، شانس برای دستیابی به توافق صلح بین گروه های سوری زیاد است.

نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفت، با فشار حامیان بین المللی، دو طرف در خصوص قانون اساسی جدید، اصلاح نظام حاکم، برگزاری انتخابات و مبارزه با تروریسم توافق کردند اما هر دو طرف در خصوص مفهوم هر یک از این بندها به شدت اختلاف دارند.

دی میستورا گفت بشار الجعفری رئیس هیئت مذاکره کننده دولت سوریه «برای انجام مذاکراتی جدی» در صدر هیئتی 18 نفره وارد ژنو شده است.

دور جدید مذاکرات ژنو در پی توافق بین روسیه، ترکیه و ایران در خصوص ایجاد و نظارت بر «مناطق کاهش تنش» در سوریه برای پایان درگیری، برگزار می شود.

دی میستورا گفت این دور از مذاکرات ژنو کوتاهتر و موثرتر خواهد بود و روز سه شنبه آغاز خواهد شد و شنبه به پایان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։