فا

سیاست

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 09:05

خوشرو: زنان قربانیان اصلی بحران های اخیر خاورمیانه و تحریم های ظالمانه هستند

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، زنان را یکی از قربانیان اصلی بحران های اخیر خاورمیانه و از جمله تحریم های ظالمانه دانست.

«آلیک» - سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، زنان را یکی از قربانیان اصلی بحران های اخیر خاورمیانه و از جمله تحریم های ظالمانه دانست.

به گزارش ایرنا، غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل درنشست روز دوشنبه شورای امنیت این سازمان که به منظور بحث پیرامون موضوع 'خشونت علیه زنان در درگیری ها' برگزار شد ضمن ابراز تاسف از ادامه بحران های جاری در خاورمیانه تداوم این بحران ها را نفرت انگیز خواند و افزود: زنان منطقه خاور میانه با هراس و وحشت عظیمی که ناشی از اقدامات برخاسته از تفکرات تکفیری گروه های تروریستی و افراطی است، زندگی می کنند.

خوشرو افزود: گروه های تروریستی به شکلی سازمان یافته و با توسل به روش هایی نظیر برده داری، تجاوز جنسی و بهره برداریهای جنسی زنان را آماج ستمگری های خود قرار داده اند.

نماینده کشورمان در ادامه تاکید کرد که زنان در فضایی آکنده از ترس، تهدید، بیگانه هراسی و نژاد پرستی طبعا به نخستین و مهمترین قربانیان تبدیل می شوند.

وی افزود: وقتی زنی در معرض خطر خشونت های جنسی قرار می گیرد نه تنها فرصت های امروز بلکه همه فرصت های پیشرفت اقتصادی و اجتماعی خود در آینده را نیز از دست می دهد.

خوشرو اعمال تحریم های ظالمانه علیه سایر کشور ها را نوعی مجازات دسته جمعی علیه آحاد مردم این کشور ها توصیف کرد که به نقض اشکار حقوق اولیه انسانی همه اقشار اجتماعی و بویژه زنان دراین کشور ها منجر می شود.

نماینده کشورمان با انتقاد صریح از برخورد های دو گانه جامعه بین المللی با موضوع زنان در خاور میانه گفت: سیاست های رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین و ادامه محاصره ظالمانه غزه نقض آشکار حقوق فلسطینیان و از جمله زنان فلسطینی است.

خوشرو در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به اوضاع اسفبار یمن گفت که زنان این کشور همچنان در معرض حملات هوایی بی رحمانه علیه این کشور هستند.

وی یاد آور شد: تهاجمات گروه ائتلاف به رهبری سعودی هاعلیه یمن در دو سال گذشته بیش از 10 هزار کشته غیر نظامی بجای گذاشته و بیش از 17 هزار نفر از مردم این کشور را مجروح کرده که 2 هزار و 260 کودک و یک هزار و 677 زن یمنی جزو قربانیان این جنایت ها بوده اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։