فا

سیاست

پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396 12:39

رئیس دانشگاه پزشکی ارمنستان از برنامه حل مشکل ارزیابی مدارک دانشجویان ایرانی خبر داد

سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان دیروز ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه «هایبوساک» با سورن هارتونیان رئیس دانشگاه مذکور ملاقات نمود.

«آلیک» - سید کاظم سجادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان دیروز ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه «هایبوساک» با سورن هارتونیان رئیس دانشگاه مذکور ملاقات نمود.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در ابتدای این بازدید سفیر کشورمان در ملاقات با هارتونیان ضمن تشریح وضعیت برتر علمی و تکنولوژی دانشگاههای ایرانی بویژه در رشته های پزشکی خواستار تقویت همکاریهای این دانشگاه با دانشگاههای ایرانی شد.

سجادی از مسئولین این دانشگاه خواست سطح علمی، امکانات آزمایشگاهی و تجهیز دانشگاه به پیشرفت های جدید علمی را به گونه ای توسعه دهند که این دانشگاه در رتبه علمی دانشگاهای برتر جهانی قرار گرفته تا زمینه تایید مدارک دانشجویان ایرانی در وزارت علوم تسهیل  گردد.

هارتونیان نیز ضمن تشکر از سفیر کشورمان برای بازدید از این دانشگاه پیگیریهای ایشان برای حل مشکلات دانشجویان ایرانی را ستایش نموده و گفت در سایه برقراری اینگونه ملاقات ها نه تنها ارتباط سفارت و دانشگاه بیشتر خواهد شد بلکه این امر به تعمیق بیشتر روابط و حل مشکلات تحصیلی دانشجویان منجر خواهد شد. وی همچنین ابراز امیدواری نمود با ارتقای سطح علمی این دانشگاه مشکل پذیرش مدارک دانشجویان ایرانی نیز حل گردد.

در ادامه این بازدید سفیر کشورمان و رئیس دانشگاه «هایبوساک» و دیگر معاونین و کارکنان دانشگاه ضمن حضور در جمع دانشجویان ایرانی که در سالن اجتماعات این دانشگاه حضور یافته بودند، به سوالات دانشجویان که بیشتر در زمینه تایید مدارک تحصیلی آنان بود پاسخ گفتند.

سجادی در این جلسه از تلاش های سفارت برای حل مشکل ارزیابی مدارک دانشجویان خبر داده و اعلام نمود که طی روزهای آینده شاهد سفر اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت به ارمنستان برای حل این مشکل خواهیم بود.

بیش از 440 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای ارمنستان در حال تحصیل می باشند که حدود 50 نفر از آنها در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه «هایبوساک» تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։