فا

سیاست

دوشنبه, 26 تیر 1396 10:05

عراق: ابوبکر بغدادی زنده است

واحد اطلاعاتی صقور وابسته به وزارت کشورعراق اخبار مربوط به کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را که اخیرا روسیه اعلام کرده بود درجریان حمله هوایی دراطراف الرقه روی داده بود، تکذیب کرد.

«آلیک» - واحد اطلاعاتی صقور وابسته به وزارت کشورعراق اخبار مربوط به کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را که اخیرا روسیه اعلام کرده بود درجریان حمله هوایی دراطراف الرقه روی داده بود، تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری فرات نیوز، ابوعلی البصری رئیس واحد اطلاعاتی الصقور مدیرکل اداره مبارزه با تروریسم وزارت کشورعراق دیروز در گفت وگو با روزنامه الصباح چاپ عراق گفت: البغدادی همچنان زنده و در سوریه و خارج از شهر الرقه مخفی شده است.

وی افزود: براساس اطلاعات دقیق رسیده از تحرکات وی به واسطه گزارش دستگاه های اطلاعاتی بین المللی وعربی و پیگیری و رصد همه تحرکات سرکرده داعش و تروریست های تحت فرمان وی، واحد اطلاعاتی صقور خبر مرگ وی را تکذیب و اخبار منتشره در این زمینه را بی اعتبار می داند.

رئیس واحد اطلاعاتی صقورهشدار داد حقیقت این است آزادی موصل به معنای پایان کار تروریست ها نیست زیرا تروریسم نه تنها عراق بلکه همه کشورهای منطقه را تهدید می کند و برای بیشتر مناطق جهان توطئه چینی می کند.

وی نسبت به حمله داعش به برخی شهرهای جهان پس از شکست درعراق به ویژه موصل و سوریه هشدار داد.

البصری گفت: داعش اقدام به انتقال تروریست ها ازعراق به سوریه و از طریق ترکیه به دیگر مناطق جهان برای ایجاد رعب و وحشت کرد و از اموال علمای دینی افراطی و تجار برای تحقق اهداف سیاسی و اقتصادی خود استفاده کرد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։