فا

سیاست

سه شنبه, 27 تیر 1396 14:49

سرژ سرکیسیان: موشک های اسکندر ارمنستان از توانایی بالایی برخوردارند

رئیس جمهوری ارمنستان در این گفتگو تاکید کرد، ارمنستان از تسلیحات لازم برای خنثی سازی هرگونه تهدید علیه این کشور و قره باغ با بهره گیری از توان رزمی نیروهای مسلح برخوردار است.

 

«آلیک» - رئیس جمهوری ارمنستان هفته گذشته در سفر به مناطق مرزی ارمنستان از مواضع نیروهای مسلح این کشور در مرز با جمهوری آذربایجان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیدبان ارمنستان، سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان در حاشیه این بازدید در گفتگو با شبکه تلویزیونی "آرمنیا" این کشور که یکشنبه شب گذشته از این شبکه تلویزیونی پخش شد به سئوالاتی پیرامون وضعیت کنونی نیروهای مسلح این کشور، توان رزمی این نیروها، وضعیت حاکم در مرزها و همچنین موضوعات امنیتی پاسخ گفت.

رئیس جمهوری ارمنستان در این گفتگو تاکید کرد، ارمنستان از تسلیحات لازم برای خنثی سازی هرگونه تهدید علیه این کشور و قره باغ با بهره گیری از توان رزمی نیروهای مسلح برخوردار است.

سرژ سرکیسیان تاکید کرد: "کسانی که تصور می کنند اهمیت موشک های اسکندر تنها در بعد روحی و روانی آن خلاصه می شود هیچ شناختی از قدرت ویرانگری موشک های اسکندر ندارند".

رئیس جمهوری ارمنستان در این گفتگو همچنین با اشاره به مناقشه قره باغ تاکید کرد حق تعیین سرنوشت ملت قره باغ حق ذاتی ساکنان آن و مورد تائید نهادهای بین المللی بوده وتحقق آن شرط نخست برای حل مناقشه قره باغ می باشد.

وی افزود: "حق تعیین سرنوشت ملت قره باغ اصلی برسمیت شناخته شده از سوی مجامع بین المللی بوده و باید به اجرا گذاشته شود."

رئیس جمهوری ارمنستان تامین مرز زمینی میان قره باغ و ارمنستان و همچنین دریافت تضمین های قابل اعتماد در جهت تامین امنیت قره باغ را از پیش شرط های حل مناقشه قره باغ عنوان کرد.

سرژ سرکیسیان همچنین در پاسخ به این پرسش که در صورت حل و فصل سیاسی مناقشه قره باغ چه تضمینی برای حفظ و تدوام آن وجود دارد، تاکید کرد: "من بارها در پاسخ به این پرسش تاکید کرده ام که مهم ترین و قابل اعتمادترین تضمین داشتن نیروهای مسلح با توان رزمی بالا می باشد."

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։