فا

سیاست

دوشنبه, 09 مرداد 1396 14:19

نماینده مجلس نمایندگان آمریکا: مایک پنس برای جانشینی ترامپ برنامه ریزی می کند

ماکسین واترز نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: مایک پنس معاون ریاست جمهوری این کشور برنامه ریزی می کند تا درصورت استیضاح دونالد ترامپ، جانشین وی شود.

«آلیک» - ماکسین واترز نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: مایک پنس معاون ریاست جمهوری این کشور برنامه ریزی می کند تا درصورت استیضاح دونالد ترامپ، جانشین وی شود.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، واترز در توئیتر نوشت: مایک پنس برای تحلیف برنامه ریزی می کند. پریبوس و اسپایسر دوره انتقالی را هدایت می کنند.

اشاره او به رینس پریبوس رئیس سابق ستاد کارکنان کاخ سفید و شان اسپایسر سخنگوی پیشین کاخ سفید است. پریبوس چند روز پیش برکنار و اسپایسر استعفا داد.

هیل نوشت: آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آینده نزدیک غیرمحتمل است.

واترز از اصلی ترین مخالفان ترامپ در کنگره است که بارها مساله برکناری ترامپ را مطرح کرده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، واترز در ماه مه گفته بود: او فردی است که من متعهد به استیضاح او هستم. او یک دروغگو و دغلکار است.

آل گرین و براد شرمن دو نماینده حزب دموکرات چند هفته پیش در طرحی خواستار استیضاح ترامپ شده بودند. آنان اعلام کردند که ترامپ با اخراج جیمز کومی از ریاست اف.بی.آی در زمانی که وی مشغول تحقیق در پرونده روسیه بوده، مانع از اجرای عدالت شده است.

اف.بی.آی درحال تحقیق درباره ارتباط نزدیکان ترامپ با روس ها و مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

استیضاح ترامپ به حمایت اکثریت اعضای مجلس نمایندگان و دو سوم اعضای سنا نیاز دارد.

اخبار مرتبط

 • نشست گروه 20 ترامپ را تنهاتر کرد
  نشست گروه 20 ترامپ را تنهاتر کرد

  سران گروه 20 (G20) در بیانیه پایانی نشست خود در آرژانتین با اصلاح ساختار «سازمان تجارت جهانی» موافقت کردند و با حمایت از معاهده آب و هوایی پاریس دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در تلاش جهانی برای مقابله با تغییرات جوی تنها گذاشتند.

 • ظریف بیانیه ضدایرانی ترامپ را شرم آور خواند
  ظریف بیانیه ضدایرانی ترامپ را شرم آور خواند

  وزیر خارجه ایران در واکنش به بیانیه رئیس جمهوری آمریکا در تطهیر حاکمان سعودی از قتل روزنامه نگار منتقد، با شرم آور خواندن این بیانیه نوشت: شاید مسئول آتش سوزی (جنگل) کالیفرنیا هم ما هستیم.

 • سه سناتور دموکرات از ترامپ شکایت کردند
  سه سناتور دموکرات از ترامپ شکایت کردند

  سه سناتور دموکرات از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به اتهام نقض قانون اساسی این کشور در انتصاب یک مقام بلندپایه شکایت کردند.

 • ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد
  ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا میرا ریکاردل معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرد.

 • ترامپ با پوتین در کاخ الیزه دیدار کرد
  ترامپ با پوتین در کاخ الیزه دیدار کرد

  شبکه خبری 'سی ان ان' گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا با روسای جمهوری روسیه، فرانسه و صدراعظم آلمان درکاخ الیزه پاریس دیدار و در مورد مسائل مهم به مذاکره پرداخته اند.

 • ترامپ در مجمع صلح پاریس حضور نیافت
  ترامپ در مجمع صلح پاریس حضور نیافت

  رئیس جمهوری آمریکا از حضور در مجمع صلح پاریس خودداری کرد در حالی که بسیاری از سران جهان با حضور در این مجمع حمایت خود را از چندجانبه گرایی در جهان اعلام کردند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։