فا

سیاست

پنج شنبه, 02 شهریور 1396 09:59

تاکید پوتین و سرکیسیان بر تعمیق روابط روسیه و ارمنستان

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته در دیدار با سرژ سرکیسیان همتای ارمنستانی خود بر ادامه همکاری های فعالانه دو کشور و تقویت این روند تاکید کرد.

«آلیک» - ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته در دیدار با سرژ سرکیسیان همتای ارمنستانی خود بر ادامه همکاری های فعالانه دو کشور و تقویت این روند تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از سوچی، پوتین گفت: «ما گفتگوهای سیاسی فشرده ایم داریم و در عین حال همکاری های دوجانبه خود را در امور اقتصادی، امنیتی و نظامی ادامه می دهیم. ما فعالانه در چارچوب سازمان های بین المللی با هم همکاری می کنیم».

رئیس جمهور ارمنستان نیز با اشاره به همکاری های نزدیک دو کشور در سال های اخیر گفت: «هم پیمانی راهبردی میان روسیه و ارمنستان نشانه مشخصی دارد که گفتگوهای نزدیک در سطح بالا، هماهنگی های گسترده در سیاست خارجی، همکاری سازنده در عرصه های منطقه ای و بین المللی، همکاری سازنده در بخش های امنیتی، نظامی و صنعت دفاعی از جمله آنها به شمار می رود».

سرکیسیان گفت حجم تجارت میان دو کشور رشد مستمری داشته است به گونه ای که در شش ماهه اول سال 2017 حدود 23 درصد افزایش یافته است. دیدار سرکیسیان و پوتین در شهر سوچی صورت گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։