فا

سیاست

سه شنبه, 23 آبان 1396 15:06

رئیس جمهوری ارمنستان با مردم ایران ابراز همدردی کرد / اعلام آمادگی ارمنستان برای اعزام تیم امدادرسانی به ایران

سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان با ارسال پیامی برای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، کشته شدن شمار زیادی از هموطنان در حادثه زلزله در مناطق غرب کشور را به وی تسلیت گفته و با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

«آلیک» - سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان با ارسال پیامی برای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، کشته شدن شمار زیادی از هموطنان در حادثه زلزله در مناطق غرب کشور را به وی تسلیت گفته و با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایرنا از دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری ارمنستان، سرکیسیان روز گذشته در پیام تسلیت خود به رئیس جمهور و مردم ایران برای مصدومان زمین لرزه غرب کشور شفا و بهبودی عاجل مسالت کرده است.

کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان نیز روز گذشته در پیامی به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران، از دست دادن و مجروح شدن شماری از ایرانیان در حادثه زلزله در غرب کشور را به وی تسلیت گفت.

در پیام تسلیت نخست وزیر ارمنستان در سایت دولت این کشور گفته شده است: آقای جهانگیری محترم با اندوه زیاد از قربانیان و خرابی های زمین لرزه در استان کرمانشاه جمهوری اسلامی ایران آگاه شدم.

وی افزود: از طرف دولت جمهوری ارمنستان و از طرف شخص خود با شما و ملت دوست ایران ابراز همدردی و برای شرکت کشور خود در اقدامات امدادرسانی در مناطق زلزله زده اعلام آمادگی می کنم.

 

اعلام آمادگی ارمنستان برای اعزام تیم امدادرسانی به ایران

وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان برای اعزام نیروهای کمکی به ایران به منظور مشارکت در عملیات امداد رسانی به زلزله زدگان در مناطق غرب کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان اظهار داشت: این وزارتخانه با سفارت ایران در ایروان و سفارت ارمنستان در تهران تماس گرفته و برای کمک به روند رفع پیامدهای زمین لرزه ابراز آمادگی کرده است.

خانم نانا گندویان سخنگوی وزارت موقعیت های اضطراری ارمنستان روز گذشته به خبرگزاری «آرمن پرس» گفت که تیم امداد رسانی این وزارتخانه که از آمادگی خوبی برخوردار است، برای اعزام به ایران آماده می باشد.

وی افزود: پس از دریافت پاسخ از طرف ایرانی، امدادگران ارمنستان برای امداد رسانی عازم این کشور می شوند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։