فا

سیاست

چهارشنبه, 29 آذر 1396 09:51

خوشرو: حمایت قوی جامعه بین الملل از برجام / نشست شورای امنیت انزوای آمریکا را نشان داد

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نشست شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 را نمایش حمایت قوی جامعه بین المللی از برجام دانست و گفت: این نشست ثابت کرد رویکرد غیرسازنده دولت آمریکا در قبال برجام، منزوی است.

«آلیک» - نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نشست شورای امنیت درباره قطعنامه 2231 را نمایش حمایت قوی جامعه بین المللی از برجام دانست و گفت: این نشست ثابت کرد رویکرد غیرسازنده دولت آمریکا در قبال برجام، منزوی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی خوشرو عصر روز گذشته و پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که برای بررسی گزارش دوره ای اجرای قطعنامه 2231 مرتبط با برجام برگزار شد، با صدور بیانیه ای مطبوعاتی، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: نشست امروز شورای امنیت بار دیگر حمایت قوی جامعه بین المللی از برجام را به نمایش گذاشت و اهمیت اجرای کامل این دستاورد مهم دیپلماسی را مورد تایید قرار داد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: این نشست همچنین ثابت کرد رویکرد غیر سازنده دولت آمریکا در قبال برجام در انزوا به سر می برد.

خوشرو اضافه کرد: در این نشست، نماینده آمریکا اتهاماتی ساختگی به ایران وارد کرد بدون این که از فعالیت های نظامی بی‌ثبات کننده دولت متبوع خود در منطقه و صدور میلیاردها دلار تسلیحات پیشرفته که بخشی از آن در اختیار داعش قرار گرفت، سخنی به میان آورد.

وی تاکید کرد: طرح اتهامات بی پایه و پیوند زدن برجام با موضوعات غیرمرتبط با هدف سرپوش گذاشتن بر تمایلات هژمونیک آن دولت در منطقه خاورمیانه و حاکی از زیاده خواهی است.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: تمام طرف های برجام متعهد شده اند با حسن نیت برای اجرای آن و جلوگیری از دخالت در تحقق منافع کامل ناشی از برجام برای ایران به بهترین شکل تلاش کنند.

خوشرو افزود: اظهارات نماینده دایم آمریکا در ارتباط با برجام با این تعهد مغایر است. در عین حال، عملکرد کلی آمریکا، سیاست دولت جدید آن کشور در مخالفت علنی با برجام و وضع مجموعه ای از تحریم های جدید در نقض آشکار با تعهدات برجامی آن دولت است و جامعه بین المللی نباید به ایالات متحده اجازه دهد تا به تضعیف برجام ادامه دهد.

وی خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران کاملا به برجام پایبند بوده و این پایبندی در 9 گزارش پیاپی آژانس بین المللی انرژی اتمی و چهار گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت تصریح شده است.

اخبار مرتبط

 • روسیه: گزارش آژانس حاکی از رعایت کامل برجام ازسوی ایران است
  روسیه: گزارش آژانس حاکی از رعایت کامل برجام ازسوی ایران است

  نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفته است : گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی حاکی از رعایت کامل برجام از سوی ایران است. «میخاییل اولیانوف» با بیان این مطلب اظهار داشت که در گزارش دوازدهم آژانس بین المللی انرژی اتمی که روز دوشنبه هفته گذشته ارائه شد بر اجرای کامل تعهدات ایران در چارچوب برجام تاکید شده است.

 • صالحی: سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی های جهانی است
  صالحی: سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی های جهانی است

  علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی برجام را یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های جهانی برشمرد و تصریح کرد: اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

 • مجادله کری و ترامپ درباره خروج از برجام و رسوایی انتخاباتی
  مجادله کری و ترامپ درباره خروج از برجام و رسوایی انتخاباتی

  جان کری وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در پاسخ به انتقادات پی در پی دولت فعلی این کشور از وی، بار دیگر از برجام و عملکرد خودش دفاع کرد و در عین حال گفت که با توجه به بدعهدی واشنگتن، در آینده نزدیک مذاکره ای میان ایران و آمریکا انجام نخواهد شد.

 • موگرینی: به دفاع از برجام ادامه می دهیم
  موگرینی: به دفاع از برجام ادامه می دهیم

  به گزارش امروز ایرنا به نقل از تارنمای «اقدام خارجی اتحادیه اروپا»، موگرینی در جلسه عمومی پارلمان اروپا درباره روابط این اتحادیه و آمریکا اظهار داشت که دو طرف «اختلافی اصلی درخصوص چندجانبه گرایی دارند».

 • خوشرو: ایران نقشی سازنده در بازگرداندن صلح به سوریه دارد
  خوشرو: ایران نقشی سازنده در بازگرداندن صلح به سوریه دارد

  به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی خوشرو دیروز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست روسیه برای ارائه گزارش نشست روحانی، پوتین و اردوغان در تهران درباره سوریه برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

 • روسیه خواستار بررسی نشست سه جانبه تهران در سازمان ملل شد
  روسیه خواستار بررسی نشست سه جانبه تهران در سازمان ملل شد

  دفتر نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی نتایج اجلاس سه جانبه تهران در باره سوریه شد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։